UCZNIOWIE KLAS 2A I 2B W SIEDLIMOWICKIM MŁYNIE

„Młynarz w młynie ziarno miele,

białej mąki robi wiele.

Mąka trafia do piekarza,

który ciasto z niej wytwarza.”

15 października 2019 r. uczniowie klasy 2A i 2B  zwiedzili zabytkowy młyn w Siedlimowicach, który jest własnością Państwa Witolda i Iwony Markiewiczów.

Od 2015 roku jest wpisany do rejestru zabytków, a mąka produkowana jest w nim przez zabytkowe maszyny wykonane na początku dwudziestego wieku. Podczas wycieczki dzieci poznały pracę młynarza i cały proces powstawania mąki oraz uczestniczyły w warsztatach wypiekania podpłomyków. Zobaczyły zwierzęta mieszkające w zagrodzie i zawarły bliższą znajomość z uroczą kózką Melą. Czas spędzony na wsi dostarczył nam niezapomnianych chwil, a pieczone w ognisku ziemniaki smakowały wybornie.

Dziękując gospodarzom za wspaniałą atmosferę i gościnę  planujemy następne odwiedziny.