KONKURS JĘZYKOWY "KREBSOMANIACY"

W Europejskim Dniu Języków Obcych troje uczniów z klas ósmych: Lilianna Kozłowska, Daria Kwiecińska i Maksym Bondarenko wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez II LO w Świdnicy.

Celem konkursu jest popularyzowanie wśród młodzieży Powiatu Świdnickiego nauki języków obcych oraz sylwetki Emila Krebsa – niemieckiego poligloty, który opanował biegle 68 języków. Młodzi ludzie przygotowali minisłowniczki w 6 językach obcych i musieli zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami po niemiecku, angielsku, hiszpańsku, włosku, rosyjsku i francusku, a nawet uzupełnić komiks po węgiersku! Lila, Daria i Maks dzielnie podołali zadaniu, ale niestety nie znaleźli się wśród finalistów. Należy dodać, że poziom konkursu był bardzo wysoki, gdyż drużyny ze szkół podstawowych rywalizowały ze szkołami średnimi.