NIEZWYKŁY GOŚĆ W KLASIE 2A

20 września 2019 r. w klasie 2A gościł aktor Teatru Starego w Krakowie Pan Juliusz Chrząstowski, inaugurując jednocześnie akcję „Dorośli czytają dzieciom”.

W czasie zajęć uczniowie zapoznali się z zawodem aktora, a także dowiedzieli się, kto pracuje w teatrze. Pan Chrząstowski zwrócił uwagę dzieci na to, jak ważny jest sposób mówienia i odpowiednia dykcja, tak bardzo potrzebna do prawidłowej recytacji. Dzieci powtarzały łamańce językowe, które sprawiały im wiele trudności, ale zarazem radości. Gość opowiedział historię o początkach swojego aktorstwa jeszcze w szkole podstawowej. Następnie uczniowie wysłuchali wierszy J. Tuwima oraz baśni o złotej rybce. Zajęcia z aktorem bardzo podobały się dzieciom, rozbudziły w nich nowe zainteresowania.

Pan Juliusz obiecał dzieciom wspólne warsztaty recytatorskie w grudniu tego roku. Uczniowie już czekają na zaplanowane odwiedziny Gościa. Do zobaczenia!