UCZNIOWIE KLAS 1B, 1C, 2A I 2B WZIĘLI UDZIAŁ W WARSZTATACH "KLIKAM Z GŁOWĄ" I "KODUJ Z UKE"

Uczniowie klas 1 wzięli udział w warsztatach „Klikam z głową”, mających na celu naukę młodych użytkowników, jak bezpiecznie korzystać z udostępnianych im smartfonów, tabletów, komputerów, jak sobie radzić z agresją w sieci, jak reagować na cyberprzemoc, jak nie narażać rodziców na wysokie rachunki i in.

Uczniowie klas 2 natomiast wzięli udział w warsztatach "Koduj z UKE". W trakcie zajęć drugoklasiści korzystając z gry ScottieGo! uczyli się podstaw programowania. Gracze układali krótkie komendy programistyczne i skanowali za pomocą tabletu ciągi kodu, który następnie przekształcany był w ruch i zachowanie Scottiego oraz innych bohaterów gry. Organizatorzy zapewnili dzieciom  zestawy gry oraz tablety.

W czasie warsztatów uczniowie doskonalili wyobraźnię i kreatywność, umiejętności analitycznego i logicznego myślenia, rozwijali intuicję algorytmiczną oraz uczyli się rozwiązywania skomplikowanych problemów i pracy w grupie.