DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI W I LO

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI W I LO w Świdnicy już za nami.

Grupa uczniów z klas siódmych wraz ze szkolnym doradcą zawodowym odwiedziła w sobotę 17.03.2018 r. I Liceum Ogólnokształcące, gdzie przywitało ich wiele atrakcji pod hasłem mitologia grecka. Licealiści i nauczyciele zaprezentowali ofertę szkoły w bardzo humorystyczny sposób. Wszyscy przebrani byli za antycznych Greków. Nasi uczniowie zwiedzili budynek szkoły, poznali jego historię oraz mroczne zakamarki (pracownia filmowa). Wchodzili do przygotowanych na tę okazję klas, salę widowiskową, brali udział w doświadczeniach chemicznych oraz korzystali z mikroskopów. Była też część rozrywkowa, jak np. strzelanie z łuku, zdjęcia w fotobudce, przepowiednie Wyroczni. Uczniowie zainteresowani profilem matematyczno-fizycznym mogli zapoznać się z projektami wykonanymi przez starszych kolegów oraz zobaczyć przeprowadzane doświadczenia fizyczne.
Pozdrawiamy ucznia Krzysia, który świetnie oprowadzał nas po szkole. Dziękujemy za mile spędzony czas.
Z ofertą szkoły można zapoznać się na gazetce ściennej szkolnego doradcy zawodowego SP8.