UCZNIOWIE KLASY VIC Z WIZYTĄ W DOMU DZIECKA W ŚWIDNICY

Uczniowie klasy 6c postanowili zorganizować klasową zbiórkę artykułów szkolnych dla rówieśników i obdarować prezentami podopiecznych domu dziecka w Świdnicy. Była to szybka i sprawna akcja zainicjowana przez uczniów. Wśród upominków znalazły się różnorodne przybory szkolne, zeszyty, pomoce do prac plastycznych, które przedstawiciele klasy samodzielnie zapakowali w kolorowy papier ozdobny, a do paczki dołączyli również samodzielnie wykonaną laurkę z listem od całej klasy.
6 października wraz z panią Krzysztofą Solak złożyli popołudniową wizytę w jednej z filii Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Świdnicy przy ul. Tołstoja 9. Spotkanie z dziećmi było bardzo wzruszające. Podopieczni domu dziecka byli zachwyceni prezentami, które, jak się okazało, były im bardzo potrzebne. Spotkanie wywarło również ogromne wrażenie na organizatorach akcji, którzy mają już w planach kontynuację zbiórek. Koordynatorami tego przedsięwzięcia były: pani Natalia Jezierska - wychowawca klasy 6c i pani Krzysztofa Solak - wychowawca świetlicy szkolnej.

6 października brałam udział w wyjściu do domu dziecka, które było finałem naszej klasowej zbiórki. Nasza klasa, zainspirowana świąteczną zbiórką, postanowiła umilić rozpoczęcie nowego roku szkolnego dzieciom z domu dziecka. Zebraliśmy najpotrzebniejsze artykuły szkolne i w porozumieniu z naszą wychowawczynią i Panią Krzysią poszliśmy osobiście przekazać dary. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.
Oliwia Raczyńska, kl. 6c