VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W NASZEJ SZKOLE

29 września 2017 roku, czyli w ostatni piątek września, nasza szkoła włączyła się w obchody VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

W tegorocznej edycji akcji wzięły udział 3882 szkoły z 32 krajów! Nasza szkoła włączyła się w obchody od 3. edycji, czyli w tym roku wzięła udział już po raz piąty. Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Andrzej Grabowski, nauczyciel i wielki pasjonat niecodziennego nauczania-uczenia się matematyki.
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.
„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami są właśnie młodsi uczniowie. Tworzą oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni są w losy i przepytują kolegów oraz dorosłych.  Jak pokazuje doświadczenie wszystkich edycji, taka zamiana ról jest często bardziej stresująca dla… dorosłych. Dzieci natomiast są niezwykle zmotywowane pełnieniem ważnej funkcji egzaminatora.
Większość uczniów zaliczyła egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia podczas lekcji matematyki. Uczniowie, którzy nie zdali egzaminu, mogli kolejny raz spróbować swoich sił podczas przerw. Zdający nie ukrywali emocji – najpierw tremy, a potem radości ze zdobycia Certyfikatu Ekspert Tabliczki Mnożenia.

Oto ostateczne wyniki akcji:

Klasa

Uczniowie, obecni w dniu 29 września 2017, którzy zdobyli Certyfikat Ekspert Tabliczki Mnożenia

IV A

VII C

VII D

100 %

Ponadto egzamin zdało 25 osób dorosłych – nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice.
Organizatorami VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia były pani Wioletta Walczak, pani Anna Bukowska oraz pani Małgorzata Horbaczyk.