MIĘDZYSZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY "BRAMY MIASTA ŚWIDNICY"

Za nami kolejna edycja konkursu historycznego, "Bramy miasta Świdnicy".

Celem tej gry historycznej jest popularyzowanie dziejów Świdnicy, zachęcenie dzieci do poznania topografii miasta oraz historii jego fortyfikacji. Organizatorami konkursu są Szkoła Podstawowa nr 8 w Świdnicy, Muzeum Dawnego Kupiectwa oraz Towarzystwo Regionalne Ziemi Świdnickiej.

Wyniki konkursu:
1. Społeczna Szkoła Podstawowa w Świdnicy - 35 punktów (komplet)
2. Niepubliczna Katolicka Szkoła Podstawowa Caritas Diecezji Świdnickiej - 34 punkty
3. Ex aequo: Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 105 - 33 punkty
4. Ex aequo: Niepubliczna Szkoła Podstawowa "Bliżej Dziecka" i Szkoła Podstawowa nr 1 - 32 punkty
5. Szkoła Podstawowa nr 8 - 31 punktów
6. Szkoła Podstawowa nr 315 - 30 punktów

Gratulujemy Wam serdecznie! Popisaliście się olbrzymią wiedzą na temat historii naszego miasta!

Konkurs odbywał się pod patronatem Prezydent Miasta Świdnicy, Pani Beaty Moskal-Słaniewskiej.

O tym wydarzeniu można przeczytać :