WIOSENNY KONCERT ÓSEMEK

W Świdnicy w ramach innowacyjnego projektu "Artystyczna  Integracja Ósemek" odbył się "Wiosenny koncert".

Swoje talenty muzyczne zaprezentowali uczniowie naszej świdnickiej "Ósemki" oraz "Ósemki" jeleniogórskiej, których przygotowały nauczycielki muzyki Pani Anna Szewczuk i Kamilla Banaszczyk oraz nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Pani Violetta Gardecka. Szkolna sala gimnastyczna zamieniła się w salę koncertową. Na scenie zaprezentował się zespół flażoletowy, w skład którego wchodzili uczniowie klas 5 i 6 naszej szkoły, chór szkolny "Libro di muzica", a z Jeleniej Góry - Integracyjny Zespół Instrumentalny "CANTO" oraz zespół taneczny "Junior dance". Nie zabrakło także solistów. Szkołę z Jeleniej Góry reprezentowały: Aleksandra Różańska z klasy 3, Laura Mazur z klasy 6, Karolina Kopecka z klasy 5 oraz Hanna Janicka z klasy 4, a  naszą szkołę: Łucja Bojnowska z klasy 2, Amelia Powroźnik z klasy 4, Anna Galicka z klasy 6, Martyna Mieszkalska z klasy 5 oraz Wiktoria Rafalont z klasy 6 wraz z akompaniującym zespołem, w skład którego wchodzili: Jakub Moneta, Daria Kwiecińska, Konstancja Kulak i Anna Galicka. Koncert zakończył się wspólnym wykonaniem pieśni w rytmach brazylijskich. My śpiewaliśmy, Jelenia Góra grała. Było wesoło, wszyscy świetnie się bawili. Gość specjalny Pan Karol Liwirski zachwycił się naszymi występami i gratulował tak wspaniałego projektu.
Po występach i  słodkim poczęstunku goście z Jeleniej Góry pod przewodnictwem pani Marzeny Zięby udali się na świdnicką starówkę. Z wieży ratuszowej oglądali panoramę miasta i okolicy. Następnie udali się do Kościoła Pokoju, gdzie nasz uczeń Jakub Moneta zagrał krótki koncert na organach.
Uczniowie klasy 5b ze świdnickiej Ósemki mieli okazję wziąć udział w warsztatach instrumentalnych prowadzonych przez Panią Annę Szewczuk. W trakcie zajęć grali na ksylofonach, metalofonach i dzwonkach, które wchodzą w skład instrumentarium Orffa, a których w świdnickich szkołach nie ma. Pani Anna przedstawiła uczniom budowę klarnetu, na którym również im zagrała.
Wspólny koncert, warsztaty i wycieczka bardzo podobały się uczniom. Już nie mogą doczekać się kolejnego spotkania.