WYCIECZKA DO MUZEUM PAPIERNICTWA W DUSZNIKACH ZDROJU

31 marca 2017 r. uczniowie klas 2D i 3C wraz z wych. p. Ewą Kurasz i p. Ewą Malik uczestniczyli w edukacyjnych warsztatach czerpania papieru dawną metodą w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju.

Podczas wycieczki dzieci dowiedziały się o historii powstania unikatowej w skali Europy papierni, powstałej w Dusznikach w 1605 r., która decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2011 r. uzyskała status pomnika historii. Podczas wizyty w muzeum uczniowie mogli podziwiać wiele cennych zabytkowych maszyn, związanych z papiernictwem i drukarstwem. Każdy mógł samodzielnie zrobić i zabrać na pamiątkę ozdobny filigranem papier czerpany. Po warsztatach dzieci przeszły się pięknym parkiem zdrojowym do Pijalni Wód, by móc posmakować dobroczynności zdrowotnych wód mineralnych oraz zakupić pamiątki. Uważamy wycieczkę za ciekawą i udaną.

WSZYSTKIE ZDJĘCIA Z TEJ WYCIECZKI MOŻNA OBEJRZEĆ W GALERII W ZAKŁADCE WYCIECZKI KLASOWE.