WZIĘLIŚMY UDZIAŁ W DOLNOŚLĄSKIM FESTIWALU NAUKI

16.09.2016 r. uczniowie z klas piątych i szóstych uczestniczyli w wykładach i pokazach na Dolnośląskim Festiwalu Nauki.

Na początku braliśmy udział w pokazie chemicznym na Politechnice Wrocławskiej, podczas którego zobaczyliśmy m.in., jak powstaje sztuczna krew, gejzer i kolorowe ognie. Następnie wysłuchaliśmy wykładu "Chemiczny świat minerałów i kamieni szlachetnych" wygłoszonego przez prof. dr hab. Jadwigę Sołoducho. Kolejny w programie był wykład – pokaz na wydziale chemii Uniwersytetu Wrocławskiego pt. ”Odlotowa chemia”. Wykład był prowadzony przez "czarodzieja" dr. Andrzeja Vogta. Uczniowie dowiedzieli się, co to jest fosforyzacja i fluorescencja, zobaczyli, jak powstaje podwodny ogród, dowiedzieli się, jak działa ciekły azot i zobaczyli wiele "wystrzałowych" reakcji chemicznych. Ta niecodzienna wycieczka dostarczyła uczniom wiele wrażeń i informacji chemicznych. Mieli okazję poczuć się jak prawdziwi studenci.