WYJŚCIE DO SZKOŁY MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

1 kwietnia 2016 roku dziewczęta z VIc wybrały się do Szkoły Mistrzostwa Sportowego o profilu kolarskim. Po obiekcie zostały oprowadzone przez dr Annę Borgosz-Guźda oraz trenera Mariusza Musiała. Uczennice dowiedziały się, że profil sportowy szkoły nie zwalnia uczniów z realizowania pełnego programu nauczania. Nie jest to łatwe, ponieważ obok programowych zajęć, wynikających z kształcenia w liceach ogólnokształcących, uczniowie muszą realizować program kształcenia sportowego – ponad 20 godzin tygodniowo!
Na początku wizyty trener opowiedział, jak wygląda dzień z życia kolarza oraz szczegółowo opisał zainteresowanym dziewczętom, jak wygląda codzienna dieta sportowców zarówno w okresie zimowym, jak i  w sezonie letnim.
Uczennice obejrzały całą szkołę od środka. Najwięcej emocji wzbudziła specjalistyczna siłownia wyposażona w atlasy oraz stacjonarne rowery - cykloergometry. Co więcej, pod okiem trenera uczennice miały możliwość poćwiczenia na niektórych sprzętach. Dziewczynki obejrzały  również wyremontowane pokoje na poddaszu, w których swoje wolne chwile spędzili Słowacy podczas zawodów otwierających tegoroczny sezon kolarski - Ślężanski Mnich w Sobótce. Miały również możliwość obejrzenia łaźni oraz sauny, z których na co dzień korzystają kolarze. Dowiedziały się, jak należy prawidłowo korzystać z sauny, z zimnych pryszniców i jak należy prawidłowo oziębiać organizm po saunie.
Na zakończenie uczennice miały możliwość zrobienia sobie zdjęcia ze wspaniałymi kolarzami. Zostaliśmy zaproszeni na Mistrzostwa Polski, które odbędą się w czerwcu w pobliżu naszej szkoły.