UCZNIOWIE 2B NA WARSZTATACH ŚWIĄTECZNYCH W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE

8 grudnia 2015 r. uczniowie klasy 2b poszli do Miejskiej Biblioteki  na warsztaty o tradycjach bożonarodzeniowych.

Na początku spotkania pani prowadząca przeczytała dzieciom opowiadanie pt."Gwiazdka, która trwała cały rok". Potem dzieci dowiedziały się o najważniejszych zwyczajach bożonarodzeniowych: o pierwszej gwiazdce na niebie, o sianku pod obrusem, o dwunastu potrawach na stole wigilijnym i o dodatkowym nakryciu dla zbłąkanego wędrowca. Drugoklasiści wykonali również ciekawą pracę plastyczną - czerwony barszczyk z uszkami. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom, które chętnie i z dużym zaangażowaniem brały w nich udział. Dziękujemy paniom pracującym w Miejskiej Bibliotece za zaproszenie i przybliżenie nam tematów związanych z Bożym Narodzeniem.