SPOTKANIE Z INSPEKTOREM GRZEGORZEM JACHEM - KAWALEREM ORDERU UŚMIECHU

19 listopada 2015 r. gościliśmy w naszej szkole insp. Grzegorza Jacha, Społecznego Doradcę RPD, Kawalera Orderu Uśmiechu, twórcę programu profilaktyki uzależnień „Profilaktyka a Ty”.

Obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w Świdnicy przygotował Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak przy wsparciu władz miasta oraz lokalnych instytucji. W ramach tychże obchodów uczniów Ósemki odwiedził właśnie inspektor Grzegorz Jach.
   Dzieci spotkały się z naszym Gościem w czytelni szkolnej o godzinie 11.00. Inspektor poinformował uczniów o programie PaT („Profilaktyka a Ty”), do kogo jest on skierowany, jakie są jego cele. Pytał dzieci o ich prawa, mówił o wyborach, decyzjach, umiejętności odmawiania i poczuciu własnej wartości. W bardzo sugestywny i niezwykle ciekawy sposób wskazywał uczniom właściwą drogę, którą będą podążać przez życie, wolną od używek, dopalaczy i uzależnienia. Dzieci aktywnie brały udział w zajęciach, doceniły profesjonalizm i wyważone poczucie humoru Gościa. Na koniec spotkania zatańczyły, wraz z Panem Grzegorzem, taniec belgijski. Zajęcia profilaktyczne  wywarły ogromne wrażenie nie tylko na uczniach, ale również na uczestniczących w nim nauczycielach. Dziękujemy!