PROGRAM "MOJE DZIECKO IDZIE DO SZKOŁY"

Nasi uczniowie z oddziałów przedszkolnych są objęci programem"Moje Dziecko Idzie do Szkoły".

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi programu ujętymi w poniższej broszurze.

BROSZURA DLA RODZICÓW

Szanowni Państwo

Rozpoczęcie przez dziecko nauki w szkole wiąże się z wieloma istotnymi zmianami w jego życiu, jak również w życiu rodziców. Ten etap, to nowe problemy i zagrożenia wpływające na rozwój dziecka. Obowiązki szkolne, nowe środowisko, nowa organizacja czasu zbiegają się z okresem intensywnego wzrostu dziecka i mogą mieć wpływ na jego zdrowie i prawidłowy rozwój.
   Świadomość wpływu różnych czynników na samopoczucie dziecka i umiejętne postępowanie może zapobiec lub znacznie złagodzić ich negatywne oddziaływanie na młody organizm.
   Jednym z zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej jest realizacja działań z zakresu oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia, w celu ukształtowania odpowiednich postaw i zachowań zdrowotnych społeczeństwa poprzez wdrożenie programów informacyjno – edukacyjnych.
   „Moje Dziecko Idzie do Szkoły” jest autorskim programem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Poznaniu, realizowanym na terenie województwa wielkopolskiego od 2002 roku przy współpracy z Polskim Towarzystwem Oświaty Zdrowotnej – Oddziałem Terenowym w Poznaniu i Firmą Hochland Polska Sp. z o.o.
   Celem Programu jest podniesienie poziomu wiedzy rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym na temat wybranych elementów zdrowego stylu życia, ich roli w kształtowaniu prawidłowych nawyków prozdrowotnych u dzieci oraz przekonanie o słuszności podejmowanych działań profilaktycznych zarówno w domu, jak i w środowisku szkolnym.
   Mam nadzieję, że poniższa broszura pomoże Państwu w przygotowaniu siebie i dziecka do nowego etapu, jakim jest rozpoczęcie przez „pociechę” nauki w szkole.

Życzę powodzenia!

Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny