SPOTKANIE UCZNIÓW Z AKTOREM NARODOWEGO STAREGO TEATRU IM. HELENY MODRZEJEWSKIEJ - PAWŁEM KRUSZELNICKIM

W poniedziałek, 14 września, gościł w naszej szkole pan Paweł Kruszelnicki – aktor Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej  w Krakowie, który wziął udział w spotkaniu z klasą 5d.

Aktor opowiadał o swojej pracy i zainteresowaniach, wyczerpująco i ciekawie odpowiadał na pytania uczniów, którzy przyjęli go z wielką radością i entuzjazmem. Na koniec spotkania Staś Pliszka w imieniu całej społeczności szkolnej podziękował panu Pawłowi za wizytę w Ósemce, a Konstancja Kulak podarowała naszemu gościowi własnoręcznie wykonany rysunek z jego podobizną.

14 września przyjechał do Szkoły Podstawowej nr 8 w Świdnicy pan Paweł Kruszelnicki - aktor Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej  w Krakowie. W spotkaniu z aktorem brała udział nasza klasa 5d. Wszyscy przywitaliśmy Gościa. Byliśmy przygotowani i zadawaliśmy pytania, na które aktor szczegółowo i ciekawie odpowiadał. Dzięki tym odpowiedziom dowiedzieliśmy się bardzo dużo o teatrze, zawodzie aktora oraz o życiu prywatnym naszego Gościa. Dowidzieliśmy się też o przebiegu Jego kariery zawodowej. Na co dzień gra na deskach teatru. Spotkanie z aktorem było dla nas wszystkich ciekawym przeżyciem.
Na koniec spotkania przedstawiciele klasy wręczyli Panu Pawłowi podziękowanie za przemiłe spotkanie i rozmowę, a Konstancja podarowała Panu pracę plastyczną.
Fabian Malak

14.09.2015 roku w naszej szkole mieliśmy zaszczyt gościć aktora Narodowego Starego Teatru z Krakowa, Pana Pawła Kruszelnickiego. Pan Paweł z wielką chęcią odpowiadał na zadawane przez nas pytania na temat aktorstwa i  jego życia prywatnego. Z ciekawością słuchałam Jego wypowiedzi. Pan Paweł z ogromną pasją opowiadał nam o swoim zawodzie. Z tego spotkania mogę wywnioskować, że zawód aktora nie jest łatwy, ponieważ przygotowanie się do roli wymaga sporego poświęcenia czasu, a także wielkim trudem jest to, aby umieć poradzić sobie ze stresem, gdy tak wielka liczba ludzi skupia się na tobie i za to między innymi podziwiam aktorów.
Moim zdaniem spotkanie z gościem teatru było niezwykle ciekawe i pouczające, jestem pod wielkim wrażeniem Pana Pawła i wiem, że jest on niezwykłym człowiekiem i niejedno w życiu przeżył.
Anastazja Dominas

W poniedziałek 14.09.2015 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole jednego z wybitniejszych aktorów Teatru Starego w Krakowie - Pana Pawła Kruszelnickiego. Jest on absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie.
Na spotkaniu obecna była również Pani Dyrektor naszej szkoły. Towarzyszyła nam Pani od języka polskiego - Natalia Jezierska. Wydarzenie to miało miejsce w szkolnej bibliotece. Moje koleżanki i koledzy - uczniowie klasy Vd byli bardzo podekscytowani, ponieważ nie codziennie rozmawia się z prawdziwym aktorem, a w dodatku tak znanym i cenionym.
Przygotowaliśmy się do tego wywiadu bardzo rzetelnie, każdy z nas miał ułożyć przynajmniej 2 pytania do Pana Pawła. Chcieliśmy wypaść jak najlepiej i zachować kulturę osobistą. Pan Paweł odpowiedział wyczerpująco na wszystkie nasze pytania, potrafił nas zaciekawić swoim życiorysem oraz zainspirować. Jego opowieści dały nam wiele do myślenia. Dowiedzieliśmy się dużo o Jego życiu, pracy aktora i drodze, jaką musiał pokonać, nim trafił na scenę. Postać ta bardzo mnie zaintrygowała. W wolnym czasie wzbogaciłam swoją wiedzę i poszukałam dodatkowych informacji na temat twórczości tej osoby. Aktor zadebiutował jako Fredzio Chomiński w spektaklu Z biegiem lat, z biegiem dni Wajdy w 1978 r.  Przez kolejne lata świetnie odnajdował się w różnych rolach młodych reżyserów, zagrał m.in w spektaklach: Kalkwerk, Bracia Karamazow, Lunatycy, Mistrz i Małgorzata, Zemsta, Hamlet, Don Juan, Krum, Lulu, Być jak Steve Jobs. W ostatnim czasie wystąpił w multimedialnym Akropolis Twarkowskiego (Anioł, Hektor, Laban) oraz w spektaklu Geniusz w golfie W. Szczawińskiej. Pan Paweł uświadomił nam jednak, że życie aktora nie jest usłane różami, wymaga ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeń. Jest on z pewnością artystą z powołania i świetnie czuje się na scenie.
Jesteśmy bardzo wdzięczni panu Pawłowi za to spotkanie. Była to dla nas wyjątkowa lekcja, która nie tylko wzbogaciła naszą wiedzę o życiu i aktorstwie, ale być może zaważy na naszej przyszłości. Rozmowa była tak interesująca, że czas wspólnie spędzony upłynął nam w mgnieniu oka.
Wiktoria Zięba