UCZNIOWIE KLASY 1B W MUZEUM DAWNEGO KUPIECTWA I NA WIEŻY RATUSZOWEJ

19 maja 2015 r. uczniowie klasy 1b wraz z wychowawczynią p. Iwoną Monetą wybrali się do Muzeum Dawnego Kupiectwa i na wieżę ratuszową.

W muzeum dzieci miały okazję zobaczyć ciekawe eksponaty związane z handlem: butelki, flaszki, gąsiory, pudełka na tytoń, herbatę, kawę i wyroby cukiernicze. Obejrzały także kolekcje przedmiotów stanowiących wyposażenie sklepów, np. kasy sklepowe oraz zbiór eksponatów związanych z reklamą: szyldy, popielniczki, wydawnictwa reklamowe.

W Sali Rajców uczniowie podziwiali makietę Świdnicy z XVII w., a w sali obok - wystawę pt. „Święty Jan Paweł II na znaczkach pocztowych". Po odwiedzinach w muzeum pierwszaki udały się na wieżę ratuszową, aby tam z lotu ptaka podziwiać swoje piękne miasto.