TRWA AKCJA "MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA"

Przypominamy społeczności szkolnej, że w ramach odbywającego się w Ósemce „Tygodnia wolontariatu” trwa zbiórka symbolicznej cegiełki w ramach akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”.

Jej celem jest wsparcie finansowe wyjazdu młodzieży na Ukrainę – 8 lipca 800 młodych Dolnoślązaków wyjedzie do pracy na 80 cmentarzach położonych w okolicach Lwowa, Stanisławowa, Tarnopola, na Wołyniu i Podolu.
Wspomagając zbiórkę, ratujemy polskie cmentarze niszczejące za wschodnią granicą. Dla młodego pokolenia Polaków jest to lekcja patriotyzmu oraz historii naszego narodu.
Dziękujemy za wsparcie.

Akcja ta organizowana jest już szósty rok pod patronatem Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu. Jej patronem medialnym jest Telewizja Wrocław.
W naszej szkole, w ramach akcji, zbieramy pieniądze do puszek na rzecz renowacji zapomnianych cmentarzy na Kresach Wschodnich.
Jest to dla nas wielka lekcja patriotyzmu i okazja do poznania historii swoich rodzin.
Bartosz Twardzicki