XX DOLNOŚLĄSKI KONKURS RECYTATORSKI "PEGAZIK" - ETAP POWIATOWY ZA NAMI

24 marca 2015 roku w Świdnickim Klubie „Bolko” odbyły się eliminacje powiatowe XX Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „PEGAZIK”.

Wzięło w nim udział dwadzieścioro dwoje uczniów z poziomu klas IV-VI. Reprezentowali oni szkoły podstawowe z naszego powiatu. Recytatorzy deklamowali wiersze znanych poetów: Adama Mickiewicza, Jana Brzechwy, Danuty Wawiłow, Wandy Chotomskiej, a także fragmenty prozy Joanny Olech i innych pisarzy.
    Naszą szkołę reprezentowali Sandra Suchojad i Kacper Sowa, którzy zostali laureatami eliminacji miejskich „Pegazika”.
   Członkowie jury w składzie: p. Małgorzata Braniecka, p. Joanna Chojnowska i p. Wioletta Ziobrowska przyznali trzy nagrody główne i sześć wyróżnień. Recytatorzy, którzy uzyskali nagrody, będą reprezentować swoje szkoły w IV etapie konkursu – finale wojewódzkim. Nasi uczniowie i tym razem nie zawiedli. Sandra otrzymała wyróżnienie za recytację wiersza Wandy Chotomskiej „Autoportret”, natomiast Kacprowi jury przyznało jedną z trzech głównych nagród. Chłopiec zaprezentował utwór Wisławy Szymborskiej „Kot w pustym mieszkaniu”.
   Gratulujemy naszym recytatorom sukcesu, a Kacprowi życzymy powodzenia w finale wojewódzkim „PEGAZIKA” !