IX RODZINNE POTYCZKI Z ORTOGRAFIĄ

W środę 18. 03. 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 105 w Świdnicy odbyły się IX Rodzinne Potyczki z Ortografią.

Drużyny tworzyły zespoły złożone z dziecka i opiekuna: mamy, taty, babci, dziadka, cioci…Ja wzięłam udział w konkursie razem ze swoją babcią. W tym roku do rywalizacji  zgłosiło się 75 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych: w kategorii starsi: 59 drużyn, a w kategorii młodsi: 16 drużyn. Drużyny reprezentowały szkoły świdnickie i nie tylko: z SP1 -  było 15 drużyn,  z SP 4 - 1 drużyna, z SP 105 - 23 drużyny, z SP 315 - 2 drużyny,  z SP 6 - 9 drużyn, z SP 8 - 17 drużyn, ze Społecznej Szkoły Podstawowej - 1 drużyna, z SP z Pszenna - 1 drużyna , z SP z Witoszowa Dolnego – 6 drużyn. Z mojej klasy było 5 drużyn (ja z babcią, Ola z mamą, Julka z mamą ,Krystian z mamą i Ania z mamą). Dyktando składało się z dwóch części – pierwszą pisało dziecko, a opiekun pomagał. W drugiej części dzieci pomagały opiekunom. Teksty dyktand nie były łatwe… Po usłyszeniu pierwszych zdań miałam w głowie wielki chaos. Kiedy my zakończyliśmy swoje zmagania, do pracy przystąpili nauczyciele SP 105, którzy sprawdzali dyktanda uczestników potyczek. Na nas czekały niespodzianki: kawiarenka z przepysznymi ciastami oraz sala Lego. Czas bardzo szybko minął w miłej atmosferze. Nagrody i dyplomy w IX Rodzinnych Potyczkach z Ortografią Klas I-VI wręczali dyrektor Departamentu Edukacji i Kultury - pan Tadeusz Niedzielski i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 105 - pani Małgorzata Pielach. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy – podziękowania i drobne upominki. Na najlepszych czekały puchary, nagrody książkowe i gry edukacyjne.
Rodzinnym Potyczkom z Ortografią towarzyszył również konkurs. Uczestnicy musieli poprawnie napisać na kuponie konkursowym kilka związków wyrazowych. Następnie zostały wylosowane trzy nazwiska szczęśliwców. Otrzymali oni drobne upominki.
I tylko mi żal, że już nigdy  nie będę mogła uczestniczyć w tym konkursie ortograficznym, a brałam w nim udział cztery razy.
Zuzanna Czernicka, klasa VIc

I miejsce w konkursie (kategoria starsi) zajęli Szymon Wolano (klasa Vc),  p. Anna Wolano SP nr 8

II miejsce zajęły Zuzanna Czernicka (klasa VIc), p. Krystyna Świejkowska SP nr 8

wyróżnienie (kategoria młodsi) zajęli Aleksandra Wolano (klasa IIc), Marian Wilczyński SP nr 8