SZKOLNE OBCHODY ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W poniedziałek, 10 listopada 2014 r., w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej i Wiedzy o Odzyskaniu Niepodległości.

Cele konkursu obejmowały kształtowanie postawy patriotycznej wśród uczniów, a także: upamiętnienie ważnych dla Rzeczypospolitej wydarzeń historycznych, rozwijanie zainteresowań uczniów historią ojczyzny, uwrażliwienie na piękno pieśni patriotycznej oraz wdrażanie do kulturalnego zachowania podczas uroczystości szkolnych.

W czasie spotkania każda klasa IV - VI prezentowała tło historyczne pieśni (genezę), a następnie uczniowie z towarzyszeniem akompaniamentu wykonali swój utwór. W dalszej kolejności reprezentanci klasy losowali i odpowiadali na dwa pytania z zakresu wiedzy o odzyskaniu przez Polskę niepodległości oraz prezentowali wykonany przez uczniów danej klasy transparent z hasłem nawiązującym do Święta Niepodległości.