OBCHODY 75. ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

1 września uczniowie naszej szkoły: Hanna Slatan, Wiktoria Wcisło, Maciej Banach (poczet sztandarowy), Julia Kot, Marta Luterek, Patryk Frankowski i Kacper Sowa, uczestniczyli w uroczystych obchodach 75.rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Uroczystość odbyła się na cmentarzu przy ul. Słowiańskiej, w miejscu, gdzie stoi grupa monumentów upamiętniających martyrologię narodu polskiego od początku rozbiorów aż po wiek XX. W uroczystości wzięły udział władze miasta, powiatu, organizacji kombatanckich, harcerze i licznie zgromadzona młodzież szkolna.

Młodzi patrioci po odśpiewaniu hymnu narodowego oddali hołd poległym w walce o wolność naszej ojczyzny.

„Pamięć ludzkich czynów szybko przemija, więc słusznym jest, aby pamięć wydarzeń przekazać przyszłym pokoleniom”.