KONKURS PLASTYCZNY "MOJA MAMA UKOCHANA" ROZSTRZYGNIĘTY!

Mamo!

Dam Ci dziś piękny kwiatek i wstążkę na dodatek.
Dam Ci zloty pierścionek, na górce mały domek,
ogródek malowany, ławkę pod wielkim kasztanem.

Dam Ci słońce nad domem,
słońce - złotą koronę.
I dam Ci księżyc, wiesz?
I jeszcze... co tylko chcesz.
Bo jestem bardzo bogaty,
dostałem kredki od taty !

24 maja 2020 r. wśród przyszłych pierwszaków został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. "MOJA MAMA UKOCHANA". Uczniowie nadesłali piękne prace, które zostały przygotowane różnymi technikami plastycznymi. Były więc prace malowane, wydzierane, wycinane, rysowane, a także przygotowane techniką decoupage.

Wszystkie Mamy są piękne i kochane.

Oto lista nagrodzonych dzieci:

0A:

FRANUŚ 0B

KAMILKA OB

NAUKA DOMOWA U PRZYSZŁYCH PIERWSZAKÓW

Od kilku tygodni z powodu pandemii wszyscy uczniowie uczą się w domach zdalnie. Nasi najmłodsi uczniowie spędzają ten czas podczas nauki, zabawy, pracy i odpoczynku.

Codziennie na stronie internetowej szkoły w zakładce wychowanie przedszkolne otrzymują zadania na aktualny dzień.  Mają też do wyboru dużo różnorodnych zadań dla chętnych dzieci: są to eksperymenty, obserwacje, doświadczenia, quizy, zagadki, zabawy matematyczne, zabawy ruchowe,   warsztaty plastyczne, bajki, słuchowiska radiowe, filmy edukacyjne i gimnastyka buzi i języka, warsztaty kulinarne - do wyboru do koloru. Często też są porady dla rodziców. Był też konkurs na koszyczek wielkanocny.  Razem ze Skrzatem Borówką odwiedzają lasy, sady, łąki i ogrody. Szykując się do wycieczek dzieci zabierają do plecaków smaczne przekąski, wyobraźnię, dobry nastrój, siadają wygodnie w fotelu i… ruszają w wirtualną drogę. Dzieci do tej pory były na e-wycieczce w Krakowie, w Warszawie, a zwiedzając Dolny Śląsk odwiedziły Zagrodę Kraszowicką w Świdnicy. Nela Mała Reporterka zabrała dzieci ….do krainy lodu i ognia, zwanej też „krainą rwącej wody”- Islandii, gdzie jest ponad 900 wodospadów skrywających tajemnice i legendy o skarbach.

Uczniowie zwiedzają wirtualnie muzea, zamki, oglądają przedstawienia teatralne i musicale. Odwiedzają Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, a  w nim wiele atrakcji dla dzieci, np. Planetarium, warsztaty, eksperymenty, oglądanie nieba nocą, doświadczenia i wiele innych ciekawych  miejsc.

Dzieci mogą też korzystać z darmowych dostępów do stron edukacyjnych oferowanych przez różne wydawnictwa oraz  propozycji teatrów, filharmonii.

Na zdjęciach przesyłanych przez rodziców można zobaczyć, jak pilnie uczą się nasze dzieci, ale też jak się bawią i odpoczywają, a z rozmów telefonicznych z nauczycielkami można wywnioskować, że „zerówkowicze” bardzo tęsknią za szkołą.

JULIA

KAJA