"DZIECIAKI SADZENIAKI" Z GRUPY 0A

14 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty dla dzieci z grupy 0A pn. "DZIECIAKI SADZENIAKI" zorganizowane przez sklep Leroy Merlin.

Pod okiem kierownika działu relacji z klientem, pani Joanny, najmłodsi uczniowie zamienili się w małych ogrodników. Każde dziecko miało okazję  poznać etapy sadzenia i pielęgnacji roślin. Wyposażeni w sadzonkę, ziemię, keramzyt i doniczkę najmłodsi uczniowie Ósemki rozpoczęli sadzenie kwiatów. Na koniec tylko ozdobne kamyki i odżywka do roślin balkonowych. Ciekawym doświadczeniem dla dzieci było dotykanie ziemi i jej zapach. Dzięki dzisiejszym warsztatom dzieci nauczyły się pielęgnacji roślin i będą mogły upiększyć swój dom własnoręcznie zasadzonym kwiatkiem.

Pamiętajmy o podlewaniu kwiatów!

Więcej o tej akcji w linku:

UCZNIOWIE KLASY 0A W PIERNIKARNI ŚLĄSKIEJ

13 czerwca 2018 r. dzieci z  klasy 0A spędziły miło czas w PIERNIKARNI ŚLĄSKIEJ w Niemczy.

Uczniowie wzięli udział w warsztatach, podczas których poznały dzieje śląskiego piernikarstwa (w tym sekretnych receptur wytwarzania ciasta) oraz miały okazję do  samodzielnego wykonania figuralnych pierników.

Dzieci miały do dyspozycji piękne drewniane formy odtworzone według starych wzorów (m.in. herby, rośliny, ludzie i zwierzęta, przedmioty).

Miłym akcentem wycieczki był wspólny posiłek oraz gry i zabawy na terenach zielonych.