SPOTKANIE Z NIECODZIENNYM GOŚCIEM

12 grudnia 2019 r. w auli naszej szkoły gościliśmy Kawalera Orderu Uśmiechu - panią Zuzannę Nawrot.

Wdzięcznymi uczestnikami tego spotkania były najmłodsze dzieci, z oddziałów zerowych oraz z klas pierwszych. Pani Zuzanna zjawiła się punktualnie o godzinie 11.00, ubrana w swój harcerski mundur, bo należy tu przypomnieć, że jest ona harcmistrzynią opiekującą się grupą niepełnosprawnych harcerzy. Nasz gość właściwie całe swoje życie poświęcił harcerstwu. Po wprowadzeniu pani Zuzanny przez panią dyrektor Małgorzatę Gryń - Chlebicką do auli i po pierwszych słowach powitania, dzieci z wielkim entuzjazmem zaśpiewały utwór skomponowany przez Marka Banaszczyka do słów Marka Michalaka pod tytułem "Order Uśmiechu". Pani harcmistrz opowiedziała o swojej pracy z harcerzami, o wyjazdach na obozy w Niesulicach oraz o wielkim zaskoczeniu, kiedy dowiedziała się, że została uhonorowana przyznawanym przez dzieci Orderem Uśmiechu. Mali widzowie mieli okazję zobaczyć na ekranie transmisję z ceremonii wręczenia tego odznaczenia. Widzieli więc wzruszoną panią Zuzannę w otoczeniu jej podopiecznych i przedstawicieli Kapituły Orderu Uśmiechu, kiedy to została pasowana czerwoną różą na Kawalera Orderu Uśmiechu, a potem poddana próbie wypicia soku z cytryny.

Po projekcji filmu pani Nawrot zdradziła, że w pucharze znajdował się sok wyciśnięty aż z czternastu połówek tych super kwaśnych owoców! Następnie otworzyła małe niebieskie pudełko i pokazała dzieciom Order Uśmiechu, co wzbudziło wśród dzieci wielką ciekawość.

Na zakończenie spotkania uczniowie pięknie podziękowali miłemu gościowi za wizytę. Wręczyli kwiaty i laurki oraz pozowali z panią Zuzanną do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.