PROJEKT EDUKACYJNY "POEZJA I DOBROĆ... I WIĘCEJ NIC - CYPRIAN KAMIL NORWID"

24 września 2021 r. przypada 200. rocznica urodzin Cypriana Kamila Norwida. W uznaniu zasług twórcy dla polskiej sztuki i polskiej kultury, w 200-lecie jego urodzin, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę ustanawiającą rok 2021 Rokiem Cypriana Kamila Norwida.
Nasza szkoła we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Świdnicy serdecznie zaprasza uczniów do wzięcia udziału w projekcie edukacyjnym "Poezja i dobroć... i więcej nic – Cyprian Kamil Norwid".

Możecie wziąć udział w 3 konkursach:
1."Norwid w podróży"
2. "Jak go widzę?"
3. "Muzyczne fascynacje"

Szczegóły każdego wyżej wymienionego konkursu znajdziecie w regulaminach.

REGULAMIN KONKURSU "NORWID W PODRÓŻY"

REGULAMIN KONKURSU "JAK GO WIDZĘ?"

REGULAMIN KONKURSU "MUZYCZNE FASCYNACJE"

Prace oddajemy do 24 czerwca, jeśli uczeń chciałby przedłużyć termin złożenia pracy w bibliotece szkolnej, wraz z bibliotekarzem będą mogli ustalić termin w sierpniu.

Każda praca zostanie nagrodzona jedną oceną celującą z przedmiotu, który związany jest z treścią zadania (język polski, geografia, plastyka, muzyka, informatyka). Oceny te wpisane będą we wrześniu nowego roku szkolnego.

Niektóre z prac zostaną nagrodzone dodatkowo w naszej szkole.

PATRONI ROKU 2021

Stanisław Lem, Cyprian Kamil Norwid, Krzysztof Kamil Baczyński, zgodnie z decyzją Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, zostali patronami 2021 roku. Będziemy zatem, przez najbliższe dwanaście miesięcy, przypominać życie i twórczość tych wybitnych pisarzy. W tym roku przypada okrągła rocznica urodzin każdego z uhonorowanych autorów. Przypomnijmy więc ich sylwetki:

CYPRIAN KAMIL NORWID

STANISŁAW LEM

KRZYSZTOF KAMIL BACZYŃSKI

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO

„ULUBIONY BOHATER Z KSIĄŻKI”

10 marca 2021 roku został rozstrzygnięty biblioteczny konkurs plastyczny pt. ”Ulubiony bohater z książki” dla uczniów klas 1-5.

Nagrody książkowe otrzymało dwóch uczniów:
Mateusz Kalemba z klasy 1b i Antonina Pietrzyk z klasy 1d.
Dla pozostałych uczestników przygotowano drobne upominki.
Serdecznie gratulujemy osobom nagrodzonym!

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "ULUBIONY BOHATER Z KSIĄŻKI" DLA UCZNIÓW KLAS I-V

Nauczyciele bibliotekarze ogłaszają szkolny konkurs plastyczny dla uczniów klas I-V „Ulubiony bohater z lektury szkolnej”. Uczniowie mogą wykonać wybraną pracę:

pacynkę, maskotkę – własne wykonanie z różnych materiałów lub postać z modeliny lub masy solnej itp.

Prace należy podpisać: imię i nazwisko ucznia, klasa, autor i tytuł książki, z której pochodzi bohater oraz imię bohatera.

NA WASZE PRACE CZEKAMY W BIBLIOTECE SZKOLNEJ DO 9 MARCA!

NAGRODY CZEKAJĄ!

ŚWIĘTA - CZAS PREZENTÓW!

Przed nami święta - dobry moment na prezenty!

A jaki prezent jest najlepszy? Oczywiście książka! Przedstawiamy Wam kilka ciekawych lektur, które warto przeczytać, ale również podarować rodzeństwu, przyjaciołom, a może rodzicom - oni także uwielbiają książki dla dzieci :)

CZAS PREZENTÓW