ROZSTRZYGNIĘCIE MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU "PAN HILARY"

   10 maja 2019 r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej "Bliżej Dziecka" został rozstrzygnięty Międzyszkolny Konkurs Charytatywny „Pan Hilary”, w którym brali udział również uczniowie naszej szkoły. Konkurs ten rozgrywany był w pięciu kategoriach:

- konkurs charytatywny,

- konkurs plastyczny,

- konkurs recytatorski – wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy,

- konkurs literacki (prezentacja multimedialna),

- konkurs sportowy.

Społeczność naszej szkoły przekazała kwotę 1343 zł na rzecz podopiecznych Świdnickiego Koła Polskiego Związku Niewidomych. W tym celu nauczyciele bibliotekarze zorganizowali w szkole loterię fantową, na którą złożyły się dary w postaci książek, gier i maskotek.

Zwycięzcy konkursu:

konkurs plastyczny: Szymon Zemsta 2b (nagroda)

 

 konkurs plastyczny: Mateusz Woźniak 2c (wyróżnienie)


konkurs sportowy: Lila Jarząbek, Magda Malina, Paweł Sztejnberg, Karol Guźda 3b (I miejsce)


konkurs charytatywny - 1343 zł (II miejsce)


GRATULUJEMY!

LOTERIA FANTOWA W BIBLIOTECE - ZAPRASZAMY!

   6 maja w bibliotece szkolnej rozpocznie się loteria fantowa. Organizowana jest w ramach VII Międzyszkolnego Konkursu "Pan Hilary". Dochód z loterii zostanie przeznaczony na rzecz dzieci niewidomych i słabowidzących ze Świdnicy.

Ceny losów - 3 zł i 5 zł. Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w loterii - 6 maja, od godz. 9.00!

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CHARYTATYWNY "PAN HILARY"

   Po raz kolejny biblioteka szkolna włącza się do Międzyszkolnego Konkursu „Pan Hilary”. Jego głównym celem jest pomoc niewidomym i słabowidzącym dzieciom zrzeszonym w Świdnickim Kole Polskiego Związku Niewidomych. W związku z tym prosimy o przynoszenie darów na loterię fantową (maskotki, zabawki, przybory szkolne – zadbane) do biblioteki w terminie do 8 kwietnia. Środki pozyskane z loterii zostaną przekazane na wspomniany powyżej cel.

Konkurs „Pan Hilary” rozgrywany jest w następujących kategoriach:

- plastyczna – „ilustracje do wierszy Juliana Tuwima lub Jana Brzechwy” dla uczniów klas II (w opisie należy podać tytuł i autora – z tyłu pracy) – termin oddawania prac 26. 04. 2019 r.;

- recytatorska – wiersze Juliana Tuwima lub Jana Brzechwy dla uczniów klas I i oddziałów 0 (dwoje uczniów z klasy), przesłuchanie odbędzie się 29. 04. 2019 r.

- charytatywna – loteria 11. 04. 2019 r.

- prezentacja – „Podziwiać należy czyny nie słowa” Demokryt (konkurs dla uczniów klas IV-VIII).

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!


KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA DLA KLAS II-III

   7 marca 2019 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs pięknego czytania pt. „W świecie bajki i baśni”. Wzięło w nim udział 31 uczniów z klas II-III. Uczestnicy konkursu prezentowali fragmenty znanych książek, m.in. "Baśni" Andersena (Dziewczynka z zapałkami, Królowa śniegu), "Pchły Szachrajki", "Baśnioboru", "Cudaczka Wyśmiewaczka", "Kubusia Puchatka". Uczniów oceniało jury według następujących kryteriów: dobór repertuaru, interpretacja tekstu, kultura słowa, ogólne wrażenie artystyczne.

Jury po przeliczeniu wszystkich punktów nagrodziło następujących uczniów:

I miejsce - Paweł Kozłowski (kl. 2a)

II miejsce - Wojtek Chrzan (kl. 2b)

III miejsce - Hania Rosa (kl. 3a)

wyróżnienie - Alinka Bondarenko (kl. 3c)

wyróżnienie - Tymek Pijanowski (kl. 2b)

wyróżnienie - Łucja Sobolewska (kl. 3b)

wyróżnienie - Marysia Lizurej (kl. 3b)

wyróżnienie - Paweł Sztejnberg (kl. 3b)

wyróżnienia - Iga Pełka (kl. 2c)

wyróżnienie - Lena Grzeczka (kl. 3a)

pozostałe zdjęcia można obejrzeć w zakładce GALERIA BIBLIOTEKA

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA DLA UCZNIÓW KLAS II I III

   Zapraszamy uczniów klas II-III do wzięcia udziału w konkursie pięknego czytania pt. „W świecie bajki i baśni”. Konkurs odbędzie się 28 lutego 2019 roku o godz. 11.00 w bibliotece szkolnej. Należy przygotować fragment baśni lub bajki (wiersz lub proza). Prezentacja nie może przekroczyć 3 minut. Zgłoszenia przyjmujemy w bibliotece szkolnej do 26 lutego. Na zwycięzców czekają nagrody książkowe.

Dodatkowe informacje