PRZEDSZKOLAKI Z "WESOŁEJ PIĄTKI" W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

   5 czerwca 2017 r. bibliotekę szkolną odwiedziły dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola „Wesoła Piątka” w Świdnicy. Maluchy chciały zobaczyć, jak wygląda biblioteka, ile jest w niej książek, poznać miejsce, które będą odwiedzać już za kilka lat. Dzieci zwiedziły pomieszczenia biblioteki, obejrzały zbiory, po czym udały się do czytelni, by wysłuchać wiersza S. Jachowicza „Chory kotek”. Następnie przedszkolaki przeglądały nowe, kolorowe lektury. Obejrzały prezentację multimedialną przedstawiającą postacie z bajek.
   Podczas spotkania w bibliotece panowała miła atmosfera, dzieciom podobało się miejsce pełne książek. Atrakcyjna była słodka niespodzianka na pożegnanie.
Dziękujemy Przedszkolakom za odwiedziny!

 

SZKOLNY KONKURS ZNAJOMOŚCI LEKTUR

   W maju w bibliotece szkolnej odbył się konkurs znajomości lektur dla klas III-VI. Uczniowie rozwiązywali pisemne testy. Zadania dostosowane były do poziomu klasy i wiedzy czytelniczej. W tym roku szkolnym zwyciężyli: 

Martyna Golon – klasa IIIe,   

Karolina Siwek – klasa IVa, 

Lilianna Kozłowska – klasa Va,

Olimpia Pijanowska – klasa VIb.

  Wszyscy wymienieni uczniowie otrzymają nagrody książkowe podczas apelu podsumowującego osiągnięcia uczniów na koniec roku szkolnego.

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA DLA UCZNIÓW KLAS II

   23 maja 2017 r. uczniowie klas II wzięli udział w Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w bibliotece szkolnej, czytały fragmenty lektury pt. „Nasza mama czarodziejka”. Uczniów oceniało jury, któremu przewodniczyła pani wicedyrektor Elżbieta Węgrzyn-Wąworek. Po przeliczeniu wszystkich punktów jury przyznało pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Otrzymali je:

Malwina Kossowska - I miejsce


Martyna Grodowska - II miejsce


Nina Ząbkiewicz - III miejsce


UCZNIOWIE ODDZIAŁU 0B W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

   Uczniowie z grupy 0b w maju odwiedzili bibliotekę szkolną. Dzieci dowiedziały się, jakie książki są na półkach i gdzie mogą szukać odpowiednich pozycji dla najmłodszych. Maluchy oglądały i czytały książki, a także wykazały się niemałą wiedzą na temat bajek i baśni. Obejrzały prezentację multimedialną na temat lektur przeznaczonych specjalnie dla nich.

ROZSTRZYGNIĘCIE MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU CHARYTATYWNEGO "PAN HILARY 2017"

   26 kwietnia 2017 r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej "Bliżej Dziecka" został rozstrzygnięty Międzyszkolny Konkurs Charytatywny „Pan Hilary 2017”, w którym brali udział również uczniowie naszej szkoły. Konkurs ten rozgrywany był w czterech kategoriach:

- konkurs charytatywny,

- konkurs plastyczny – „Niewidomi wśród nas”,

- konkurs recytatorski – wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy,

- konkurs sportowy.

Społeczność naszej szkoły przekazała kwotę 375 zł na rzecz podopiecznych Świdnickiego Koła Polskiego Związku Niewidomych. W tym celu nauczyciele bibliotekarze zorganizowali w szkole loterię fantową, na którą złożyły się dary w postaci książek i maskotek.

Zwycięzcy konkursu:

1. konkurs recytatorski: Hanna Czachura 1c (nagroda);


2. konkurs plastyczny: Hanna Mielnik 2a (wyróżnienie);


3. konkurs sportowy: III miejsce – Karolina Fasuga 3c, Julia Fitrzyk 3c, Marek Jurczak 3c, Kacper Rosiak 3c, Hanna Karpińska 3c, Natalia Cibor 3c.


Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy sukcesów!


Dodatkowe informacje