RODZINNY TURNIEJ TANECZNY

17 lutego 2015 r. w naszej szkole odbył się Rodzinny Turniej Taneczny.

Zainspirowana programem telewizyjnym Taniec z Gwiazdami, nauczycielka wychowania fizycznego, Dorota Kocoń, już w 2006 roku zorganizowała po raz pierwszy w naszej szkole Taniec z Rodzicami. Na prośby rodziców w bieżącym roku szkolnym, 17 lutego, zespół Promocji Zdrowia zaaranżował Rodzinny Turniej Taneczny. Z uwagi na prośby rodziców i uczniów Turniej został zmodyfikowany i do Konkursu zgłosili się rodzice, uczniowie z krewnymi oraz z bliskimi przyjaciółmi. W dwóch przypadkach były tańce solo -  naszej najmłodszej uczestniczki oraz najstarszego uczestnika.

Oficjalnie Turniej rozpoczęła Pani Dyrektor Małgorzata Gryń- Chlebicka.

Współpracowaliśmy z naszymi absolwentami - Turniej poprowadziła Klaudia Kocoń - tancerka klasy B w tańcach latynoamerykańskich i standardowych, a dzielnie pomagał jej uczeń z oddziału zerowego Krystian  Tarnowski. W jury zasiedli Olga Tragarz - tancerka klasy B w tańcach latynoamerykańskich i standardowych, Alicja Świerzko - pasjonatka tańca, Adrian Samoraj - tancerz klasy B w tańcach latynoamerykańskich i standardowych. Przewodniczącą jury była nasza nauczycielka nauczania przedszkolnego p. Barbara  Bilańska-Świerzko, a nad oprawą muzyczną  czuwały p. Joanna Janiak, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, oraz p. Sylwia Gołowkin - nauczyciel wychowania przedszkolnego. W rolę fotoreportera wcieliła się p. Aleksandra Barańska-Zemsta.

Do boju tanecznego rozgrzały tancerzy nasze absolwentki - cheerleaderki z Gimnazjum nr 2. W trakcie oczekiwania na werdykt czas umiliła nam nasza absolwentka Agnieszka Kurzawa z koleżanką, wykonując wspaniały taniec.

Nasi tancerze byli bardzo dobrze przygotowani, dostarczyli nam niesamowitych emocji - od łez wzruszenia po łzy radości, a dopingowali ich rodzice, dziadkowie, babcie, ciocie, wujkowie i nasi uczniowie.

Po burzliwej naradzie, spowodowanej wysokim poziomem zawodów, sędziowie wybrali zwycięzców. Czempioni otrzymali statuetki, puchary oraz medale, a wyróżnieni tancerze pamiątkowe medale.

Wyniki końcowe:

Kamila Juźwiak i Amelia Bazyluk - wyróżnienie

Roksana Kuś z Olgą Slatan - wyróżnienie

Gratulujemy wszystkim Tancerzom!

Artykuł o naszym turnieju ukazał się w e-tygodniku Region Fakty. Poniżej znajduje się link do artykułu.