ZAJĘCIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

Cykl zajęć z wychowania fizycznego dla rodziców i uczniów? Tego jeszcze nie było w naszej szkole. Dlaczego nie?
   Jak najbardziej identyfikujemy się z treściami zawartymi w Programie Wychowanie Fizyczne z Klasą: "Zaangażowanie rodziców w rozwój fizyczny dziecka jest niezmiernie istotny i w ogromnym stopniu wpływa na kształtowanie sportowych postaw i stosunku dzieci do aktywności fizycznej. Nawet najbardziej ambitny nauczyciel nie wpoi uczniowi nawyku regularnego uprawiania sportu, jeśli zabraknie zaangażowania ze strony rodziców".
Dlatego też zorganizowaliśmy popołudniowe zajęcia wychowania fizycznego dla rodziców i uczniów. W kwietniu (w związku ze zbliżającym się Rodzinnym Turniejem w Piłce Siatkowej) zaproponowaliśmy uczniom i ich rodzicom Rodzinne Zajęcia Wychowania Fizycznego, gdzie trenerem dla ucznia jest rodzic, a dla rodzica - dziecko. Oczywiście nauczyciel wychowania fizycznego jest do dyspozycji - w razie potrzeby.
A tak wyglądały nasze zajęcia.

ZAJĘCIA ZUMBY DLA NAJMŁODSZYCH UCZENNIC

10 marca 2015 r. najmłodsze uczennice naszej szkoły uczestniczyły w zajęciach „zumby” prowadzonej przez wykwalifikowaną instruktorkę fitness Panią Joannę Pijanowską. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały wszystkie polecenia instruktorki, bawiąc się przy wspaniałej muzyce. Podczas takich zajęć maluchy uczą się nie tylko tańca, ale również koordynacji, równowagi oraz ćwiczą pamięć. Bardzo dziękujemy Pani Joannie za przeprowadzenie atrakcyjnych zajęć w oddziale przedszkolnym.