MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY - BIEG NA ORIENTACJĘ

   Ostatnie zmagania sportowe w roku szkolnym 2017/2018 zakończyły się sukcesem naszych uczniów. W Świdnicy odbyły się międzyszkolne zawody biegu na orientację, w którym wzięło udział ponad 150 uczestników, w tym 18 uczniów naszej szkoły.  W sumie rozdano 24 medale w grupach dziewcząt i chłopców w czterech kategoriach wiekowych a uczniowie naszej szkoły wywalczyli 10 medali.          
Medaliści sportowych zmagań:

Natalia Głogiewicz  5c    I m-ce w kategorii klas V

Natalia Kardasz  6c            II m-ce w kategorii klas VI

Konstancja Kulak  6b         II m-ce w kategorii klas VI

Maciej Olech  4e               II m-ce w kategorii klas IV

Antek Chmielewski  4e      III m-ce w kategorii klas IV

Olek Kaczyński  5b             II m-ce w kategorii klas V

Mateusz Baranik  5c           III m-ce w kategorii klas  V

Olek Żabrowski  6c          I m-ce w kategorii klas VI

Jakub Piotrowski  6c          II m-ce w kategorii klas  VI

Bartek Trojanowski  6c      III m-ce w kategorii klas VI

Gratulujemy!

WIELOBÓJ LEKKOATLETYCZNY - UCZNIOWIE KLAS III I IV

   W przedostatnich zawodach sportowych w ramach 'Współzawodnictwa szkolnego 2017-2018' w Wieloboju Lekkoatletycznym klas III i IV wzięło udział po 8 reprezentacji świdnickich podstawówek. Zawody zorganizowane przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji odbyły się 29 maja o godz. 11.00 na Stadionie Zawiszów przy SP 1. Drużyny danej klasy złożone z dziesięciorga dzieci (pięć dziewczynek i pięciu chłopców) miały do zaliczenia trzy konkurencje: bieg na 60 m, skok w dal i rzut piłeczką palantową. Do klasyfikacji drużynowej liczona była w każdej konkurencji osobno suma najlepszych wyników czterech dziewczynek i czterech chłopców z danej klasy, co dawało kolejność w konkretnej dyscyplinie. Suma zajętych miejsc z trzech konkurencji decydowała o końcowym rezultacie zespołu-klasy. Najmniejsza ilość punktów dawała wyższą lokatę. W przypadku takiej samej liczby zdobytych punktów o kolejności drużyny decydowały lepsze miejsca zajęte w poszczególnych konkurencjach.
   Oprócz zdobywania punktów do współzawodnictwa zespoły walczyły o awans do dalszych szczebli rozgrywek. Do Finału strefy wałbrzyskiej, który rozegrany zostanie 14 czerwca o godz. 11. również na Stadionie Zawiszów przy SP 1 w Świdnicy, kwalifikują się po trzy najlepsze drużyny z klas III i IV.

Końcowa kolejność wg klas (w nawiasie zajęte miejsca kolejno w biegu na 60 m, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową):

Klasa III:

 1. SP 6 – 6 pkt (1m, 2m, 3m)

 2. SP 8 – 8 pkt (2m, 1m, 5m)

 3. SP 4 – 8 pkt (3m, 3m, 2m)

 4. SP 105 – 10 pkt (5m, 4m, 1m)

 5. SP 1 – 16 pkt (4m, 6m, 6m)

 6. SP 315 – 18 pkt (6m, 8m, 4m)

 7. NSP Bliżej Dziecka – 21 pkt (8m, 5m, 8m)

 8. NKSP Caritas – 21 pkt (7m, 7m, 7m)

Klasa IV:

 1. SP 6 – 3 pkt (1m, 1m, 1m)

 2. SP 8 – 9 pkt (2m, 4m, 3m)

 3. SP 1 – 11 pkt (3m, 2m, 6m)

  SP 105 – 11 pkt (6m, 3m, 2m)

 4. SP 4 – 14 pkt (4m, 5m, 5m)

 5. SP 315 – 15 pkt (5m, 6m, 4m)

 6. NSP Bliżej Dziecka – 21 pkt (7m, 7m, 7m)

  Skład naszych srebrnych medalistów:

IV KLASA

Kacper Bator

Marcel Borkowski

Luka Dudziński

Julia Fitrzyk

Karolina Głowacka

Jessica Gawrysiak

Hanna Grodowska

Hubert Hołdys

Jakob Kosmala

Dagmara Kamińska

Pola Matkowska

Anastazja Matysiak

Julia Nesterenki

Oliwier Łyszczarz

III KLASA

Natalia Sagała

Maciej Olech

Michał Wiatrak

Karol Wiatrowski

Wojciech Wyszyński

Daniel Wielemborek

GRATULUJEMY!

Dodatkowe informacje