MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY - BIEG NA ORIENTACJĘ

Ostatnie zmagania sportowe w roku szkolnym 2017/2018 zakończyły się sukcesem naszych uczniów. W Świdnicy odbyły się międzyszkolne zawody biegu na orientację, w którym wzięło udział ponad 150 uczestników, w tym 18 uczniów naszej szkoły.  W sumie rozdano 24 medale w grupach dziewcząt i chłopców w czterech kategoriach wiekowych a uczniowie naszej szkoły wywalczyli 10 medali.
Medaliści sportowych zmagań:

Natalia Głogiewicz  5c    I m-ce w kategorii klas V

Natalia Kardasz  6c            II m-ce w kategorii klas VI

Konstancja Kulak  6b         II m-ce w kategorii klas VI

Maciej Olech  4e               II m-ce w kategorii klas IV

Antek Chmielewski  4e      III m-ce w kategorii klas IV

Olek Kaczyński  5b             II m-ce w kategorii klas V

Mateusz Baranik  5c           III m-ce w kategorii klas  V

Olek Żabrowski  6c          I m-ce w kategorii klas VI

Jakub Piotrowski  6c          II m-ce w kategorii klas  VI

Bartek Trojanowski  6c      III m-ce w kategorii klas VI

Gratulujemy!

WIELOBÓJ LEKKOATLETYCZNY - UCZNIOWIE KLAS III I IV

W przedostatnich zawodach sportowych w ramach 'Współzawodnictwa szkolnego 2017-2018' w Wieloboju Lekkoatletycznym klas III i IV wzięło udział po 8 reprezentacji świdnickich podstawówek. Zawody zorganizowane przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji odbyły się 29 maja o godz. 11.00 na Stadionie Zawiszów przy SP 1. Drużyny danej klasy złożone z dziesięciorga dzieci (pięć dziewczynek i pięciu chłopców) miały do zaliczenia trzy konkurencje: bieg na 60 m, skok w dal i rzut piłeczką palantową. Do klasyfikacji drużynowej liczona była w każdej konkurencji osobno suma najlepszych wyników czterech dziewczynek i czterech chłopców z danej klasy, co dawało kolejność w konkretnej dyscyplinie. Suma zajętych miejsc z trzech konkurencji decydowała o końcowym rezultacie zespołu-klasy. Najmniejsza ilość punktów dawała wyższą lokatę. W przypadku takiej samej liczby zdobytych punktów o kolejności drużyny decydowały lepsze miejsca zajęte w poszczególnych konkurencjach.
   Oprócz zdobywania punktów do współzawodnictwa zespoły walczyły o awans do dalszych szczebli rozgrywek. Do Finału strefy wałbrzyskiej, który rozegrany zostanie 14 czerwca o godz. 11. również na Stadionie Zawiszów przy SP 1 w Świdnicy, kwalifikują się po trzy najlepsze drużyny z klas III i IV.

Końcowa kolejność wg klas (w nawiasie zajęte miejsca kolejno w biegu na 60 m, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową):

Klasa III:

1. SP 6 – 6 pkt (1m, 2m, 3m)

2. SP 8 – 8 pkt (2m, 1m, 5m)

3. SP 4 – 8 pkt (3m, 3m, 2m)

4. SP 105 – 10 pkt (5m, 4m, 1m)

5. SP 1 – 16 pkt (4m, 6m, 6m)

6. SP 315 – 18 pkt (6m, 8m, 4m)

7. NSP Bliżej Dziecka – 21 pkt (8m, 5m, 8m)

8. NKSP Caritas – 21 pkt (7m, 7m, 7m)

Klasa IV:

1. SP 6 – 3 pkt (1m, 1m, 1m)