PIERWSZA EDYCJA ZAWODÓW ROWEROWYCH "TOUR DE WITOSZÓWKA" JUŻ ZA NAMI!

13 października 2016 r. odbyła się pierwsza edycja zawodów rowerowych "Tour de Witoszówka".

Wyścigi prowadzone były na wyznaczonych trasach w okolicy Zalewu Witoszówka. Współorganizatorem tego wydarzenia była Szkoła Mistrzostwa Sportowego o profilu kolarskim, z którą nasza szkoła współpracuje od zeszłego roku. Mimo niesprzyjającej tego typu wyścigom pogody do zawodów zgłosiło się aż 13 uczniów wraz z członkiem rodziny. Zawodnicy mieli do pokonania 3 stacje.

Do zawodów przystąpili następujący uczniowie:

• Wyszyński Wojciech
  • Matkowska Pola
  • Janus Lena
  • Skrzypacz Kinga
  • Pietrzyk Kacper
  • Malczyk Jakub
  • Wyszyński Krzysztof
  • Kowalczyk Jakub
  • Łyczewski Konrad
  • Drozd Karol
  • Litwiński Marcel
  • Szumski Rafał
  • Wojnarowska Kamila

Po zaciętej sportowej walce, którą oceniał Sędzia Główny Maciej Stanowicz (trener Szkoły Mistrzostwa Sportowego) miejsca medalowe wywalczyli:

I miejsce - Karol Drozd z tatą

II miejsce - Konrad Łyczewski z opiekunem

III miejsce - Rafał Szumski z tatą

Wyróżnienie otrzymali najmłodsi uczestnicy: Pola Matkowska oraz Wojciech Wyszyński.

Na zwycięzców czekały puchary oraz specjalne piłki - repliki z EURO 2016. Dzięki naszym sponsorom każdy z uczestników otrzymał bidon, opaski odblaskowe oraz smyczki.

Bardzo dziękujemy za sportowe emocje naszym uczniom i ich rodzinom, które z zaangażowaniem włączyły się do zawodów, sponsorom imprezy - p.Joannie Pijanowskiej, p. Dariuszowi Wasielewskiemu, p. Pawłowi Skoniecznemu oraz p. Krzysztofowi Pietrzykowi, który uwiecznił "Tour de Witoszówka" na zdjęciach.

"Tour de Witoszówka"- sama nazwa zobowiązuje i mamy nadzieję, że nasza impreza stanie się tak popularna (albo nawet jeszcze bardziej)  jak "Tour de France" :)

O tej wspaniałej sportowej imprezie można również poczytać na:

* ws-24.pl:  http://ws-24.pl/kolarze-z-sp-8/

* Swidnica.24.pl: http://swidnica24.pl/rodzinne-zawody-rowerowe-na-zalewem-witoszowka/.