SZKOLNE IGRZYSKA LEKKOATLETYCZNE 2014

2 czerwca 2014 roku odbyły się w naszej szkole na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Igrzyska Lekkoatletyczne dla klas III-VI.W tym samym czasie uczniowie klas I-II brali udział w grach i zabawach na płycie bocznej boiska.

O godzinie 9.00 odbył się przemarsz dookoła stadionu, a o 9.30 igrzyska oficjalnie rozpoczęła Pani Dyrektor, po czym nastąpiła rywalizacja sportowa.

Jak widać na załączonych zdjęciach uczniowie „dając z siebie wszystko” walczyli o swoje upragnione miejsca, startując  w konkurencjach określonych w trójboju i czwórboju lekkoatletycznym. Na zakończenie dzieci, które wywalczyły pierwsze trzy miejsca w każdej konkurencji (osobno chłopcy i dziewczęta oraz osobno na każdym szczeblu edukacyjnym),   zostały uhonorowane medalami wręczanymi przez Panią Dyrektor na podium. Najbardziej widowiskowa i najwięcej emocji wzbudziła sztafeta 4 x 100 z uwagi chociażby na to, iż  była to ostatnia konkurencja i wszyscy zawodnicy wraz z uczniami nie biorącymi udział w igrzyskach mogli kibicować.

Głównymi celami naszej sportowej rywalizacji były:

1.popularyzacja lekkiej atletyki oraz zaangażowanie do uczestnictwa jak największej ilości dzieci

2.propagowanie wśród dzieci i młodzieży rywalizacji sportowej

3.wdrażanie uczniów do uprawiania rekreacji ruchowej i sportu

4.nawiązywanie kontaktów między uczniami

5.umożliwienie ukazania porównywalnych kryteriów rywalizacji.