ŚWIĄTECZNA CEPELIA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia w świetlicy szkolnej od kilku dni można poczuć świąteczną atmosferę. Grudzień bowiem stanowi inspirację dla twórczości naszych uczniów.

W trakcie zajęć plastycznych dzieci wykonywały wiele prac, m.in. kartki świąteczne, bombki, aniołki, choinki trójwymiarowe. Bogactwo pomysłów dzieci wprowadziło świetlicę w świąteczny nastrój i przypomniało o tym, że długo wyczekiwane święta Bożego Narodzenia już wkrótce nadejdą i sprawią nam wiele radości.

WIECZORNE OCZEKIWANIE NA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Jak co roku, 6 grudnia 2019 r. uczniowie świetlicy szkolnej oczekiwali na Świętego Mikołaja.

O godzinie 18.00 sala świetlicowa przybrała świąteczną scenerię. Aby wejść do sali, uczestnicy musieli posiadać chociaż jeden mikołajkowy element. Święty Mikołaj ukrył listy z instrukcjami i zabawami. Wszyscy chętnie przystąpili do wspólnej zabawy. Na koniec Święty Mikołaj rozdał prezenty.

Szkoda, że ten dzień jest tylko raz w roku!

MARTYNKA FRANKOWSKA Z KLASY 3C NAGRODZONA!

Martynka Frankowska, uczennica klasy 3C, brała udział w konkursie międzyszkolnym pt. "Eko - zwierzak" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 w Świdnicy.

Konkurs przeznaczony był dla klas 0-III. Celem konkursu było kształtowanie postaw ekologicznych oraz promowanie wśród dzieci idei powtórnego wykorzystywania odpadów. Spośród wielu prac jury wybrało także pracę naszej Martynki.
Serdecznie gratulujemy!

TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Świetlica szkolna dołączyła do szkolnej akcji Tygodnia Promocji Zdrowia, która miała miejsce w dniach 2-6 grudnia 2019 r.

W każdy dzień odbywały się zajęcia promujące zdrowy styl życia. Uczniowie wspólnie z nauczycielami świetlicy omawiali piramidę żywieniową, na podstawie której wykonali rozmaite prace plastyczne. Rozwiązywali krzyżówki z hasłami dotyczącymi zdrowego odżywiania oraz higieny osobistej. Jeden z dni poświęcony został na scenki, w których dzieci używały słów grzecznościowych oraz próbowały się odnaleźć w trudnych sytuacjach życiowych. Tydzień został zakończony wspólnym rozwiązywaniem quizu, który dotyczył poznanych wiadomości. Nagrodą dla uczniów były słodkie jabłuszka.

PLUSZOWE MISIE ODWIEDZIŁY ŚWIETLICĘ SZKOLNĄ

Dzień Pluszowego Misia co roku obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki.

Tego dnia szkołę i obie świetlice odwiedził duży pluszowy miś, z którym dzieci robiły sobie zdjęcia i wspólnie bawiły się swoimi maskotkami. Oprócz tego na dzieci czekały kolorowanki z misiami. Z wielkim zaangażowaniem robiły misiowe maski i układały puzzle. Przez cały dzień odbywały się zajęcia plastyczne i ruchowe.