ŚWIETLICOWE WARSZTATY WIELKANOCNE

27 marca 2018 r. w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty pod hasłem "Dekoracje wiosenno-wielkanocne".

Celem zajęć było zachęcenie dzieci do podtrzymywania polskich tradycji ludowych związanych z obchodami Świąt Wielkanocnych. Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach, przygotowując piękne świąteczne dekoracje, które stanowiły ozdobę domu lub stołu wielkanocnego. Każda praca była kolorowa i estetycznie wykonana.

autor tekstu i zdjęć - p. K. Solak

ŚWIETLICOWY KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

W dniach 12-13 grudnia 2017 r. odbył się kiermasz bożonarodzeniowy zorganizowany przez wychowawców świetlicy szkolnej.

Na kiermaszu można było kupić ciekawe dekoracje świąteczne wykonane z różnorodnych materiałów.  Rodzice, uczniowie i nauczyciele bardzo chętnie kupowali ozdoby, które zostały ręcznie wykonane przez panie pracujące w świetlicy. Tak jak w ubiegłym roku kiermasz zakończył się sukcesem. Wszystkie dekoracje zostały sprzedane. Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy odwiedzili nasz kiermasz i wsparli szczytny cel. Mamy nadzieję, że stroiki będą dekorować Państwa wnętrze w okresie świąt Bożego Narodzenia.

OCZEKIWANIE NA MIKOŁAJA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

5 grudnia 2017 r. świetlica szkolna zorganizowała dzieciom z klas pierwszych „Oczekiwanie na Mikołaja”.

Zabawa odbyła się w godzinach wieczornych od 18.00 do 20.00. W tym czasie dzieci uczestniczyły w licznych zabawach: malowały portret Rudolfa, uczyły się piosenek o Mikołaju oraz brały udział w podchodach sprawnościowych. Największą atrakcją wieczoru było spotkanie z Mikołajem i prezenty. Na koniec dzieci wzięły udział w słodkim poczęstunku. Zadowolone i pełne wrażeń wróciły do domu.

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

24 listopada 2017 r. w świetlicy szkolnej obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Ta niecodzienna uroczystość była okazją do świetnej zabawy. Każdy wychowanek przyniósł swoją ulubioną maskotkę. Okazało się, że mimo coraz nowocześniejszych  i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przeminęła. Na początku uroczystości uczniowie zapoznani zostali z historią pluszowego misia. Następnie  śpiewali piosenki o misiu i brali udział w zabawach ruchowych. Na zakończenie zajęć wykonaliśmy wspólne zdjęcie ze swoimi pluszakami.

WYCIECZKA ŚWIETLICY SZKOLNEJ DO KOMENDY POWIATOWEJ PAŃSTWOWEJ STAŻY POŻARNEJ W ŚWIDNICY

31 października 2017 r. uczniowie z klasy 1a i 3b uczęszczający do świetlicy szkolnej odwiedzili Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

Wyjście miało na celu zapoznanie dzieci ze specyfiką pracy strażaka, poznanie warunków codziennej służby strażaka oraz poszerzenie wiedzy w zakresie bezpieczeństwa.Uczniowie poznali sposób obsługi zgłoszeń alarmowych, udali się do garażu, gdzie strażacy zaprezentowali wozy strażackie i omówili podstawowe wyposażenie pożarnicze  samochodu ratowniczo - gaśniczego.Wycieczka była pełna wrażeń i radości, a uczniowie wrócili do szkoły bogatsi o niezapomniane wrażenia   i wiedzę.

Organizatorkami wycieczki były panie ze świetlicy szkolnej.