WYRÓŻNIENIE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM PT. „MOJE ULUBIONE ZWIERZĘ”

W maju 2019 r. odbyło się rozstrzygnięcie IV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla wychowanków świetlic szkolnych pt. „Moje ulubione zwierzę”.

Konkurs ten został zorganizowany przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Gierałtowicach. Głównym założeniem konkursu było poszerzanie wiedzy wśród najmłodszych na temat potrzeb zwierząt i obowiązków człowieka wobec nich. Prace były wykonane techniką dowolną – płaską. W konkursie wzięli udział: Martyna Frankowska, Barbara Kruźlak, Lena Grzeczka, Hanna Rosa, Milena Kijek, Dacjan Kowal i Alina Bondarenko.

Spośród 308 prac z 50 placówek została wyróżniona praca plastyczna Aliny Bondarenko z klasy 3c.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych w przyszłości!

Alicja Bondarenko - wyróżnienie

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „KOTY I ICH PSOTY”

18 marca 2019 r. rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Koty i ich psoty” zorganizowany przez świetlicę szkolną.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, czego dowodem była duża liczba dostarczonych prac, nie tylko z klas I-III, ale również z klas starszych. Wybierając nagrodzonych, jury brało pod uwagę interesujące podejście do tematu, ciekawą technikę oraz estetyczne wykonanie.

Wszystkim, którzy podjęli wyzwanie serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy.

A oto wyniki:

I miejsce:

Łucja Gliwa z klasy 1a

Barbara Kruźlak z klasy 3a

II miejsce:

Maria Lizurej z klasy 3b

Milena Kijek oraz Dacjan Kowal z klasy 3c

III miejsce:

Martyna Frankowaska z klasy 2c

Marcel Imirowicz z klasy 1a

Wyróżnienie:

Aleksander Jezierski z klasy 1a

Weronika Czerniak z klasy 1b

Alina Bondarenko z klasy 3c

Patrycja Kołodziejczyk z klasy 6b

MALI KONSTRUKTORZY W ŚWIETLICY

W dniach 11–15 lutego 2019 r. dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej tworzyły skomplikowane konstrukcje w ramach zajęć pt.„Mali konstruktorzy”.

Celem zajęć było rozwijanie swobodnej ekspresji dziecka, wyobraźni, kreatywności, a także kształtowanie umiejętności dzielenia się i współdziałania.

A oto niektóre konstrukcje uczniów:

autor tekstu - p. B. Chryszczanowicz

autor zdjęć - p. B. Chryszczanowicz, p. M. Szmuc

SPRAWNOŚCIOWE REKORDY ŚWIETLICOWE

W dniach 21-25 stycznia 2019 r. dzieci z klas drugich i trzecich uczęszczające do świetlicy mogły sprawdzić swoje umiejętności w różnych konkurencjach sprawnościowych.

Dzieci robiły przysiady, skakały na skakance, klaskały pod piłką, stały na jednej nodze, składały kubeczki speed stacks oraz łapały piłeczkę do kubeczków.

Przedstawiamy najlepsze wyniki w poszczególnych konkurencjach:

1. Przysiady

Czcibor Bartoszewicz – 120 przysiadów

Hania Rossa – 100 przysiadów

Jan Kortas – 60 przysiadów

2. Składanie kubeczków speed stacks:

Jan Kortas – 1,9 s

Mateusz Kokoszko – 2,6 s

Mateusz Czerwiński – 2,8 s

3. Łapanie piłeczki do kubka:

Marcin Czerepak – 42 razy

Mateusz Czerwiński – 39 razy

4. Skakanie na skakance:

Ania Urbańska – 1 min 38 s

Alan Kostek – 1 min 18 s

5. Klaskanie pod piłką:

Mateusz Czerwiński – 2 min 6 s

Ania Urbańska – 1 min 55 s

Wojtek Chrzan – 1 min 21 s

6. Stanie na jednej nodze:

Ania Urbańska - 20 min

Dacjan Kowal 20 min

Marcin Czerepak 12 min 8 s

"W DOBRYM TONIE O BON-TONIE" ZAJĘCIA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ W RAMACH TYGODNIA PROMOCJI ZDROWIA

W ramach Tygodnia Promocji Zdrowia od 10-14 grudnia w świetlicy szkolnej odbywały się zajęcia pt. "W dobrym tonie o bon-tonie". Zajęcia były podzielone na poszczególne tematy: "Dobre maniery na co dzień", "Z czystością za pan brat", "Przy stole", "W rodzinie", "Wśród przyjaciół", "Poza domem". Uczniowie poznawali i utrwalali podstawowe zasady dotyczące dobrych manier. Rozwijali umiejętności używania słów grzecznościowych oraz prezentowali je w aranżowanych scenkach dotyczących różnych sytuacji życiowych. Cykl spotkań zakończył się wspólnym rozwiązaniem krzyżówki, której hasłem było słowo tolerancja oraz wręczeniem dyplomów za udział w zajęciach dotyczących savoir-vivre.