SPOTKANIE Z PANEM DARIUSZEM JAWORSKIM - PREZESEM ŚWIDNICKIEGO KLUBU "GRYF"

3 marca 2013 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Sport to zdrowie”. Tym razem zagościł w klasie IId prezes świdnickiego klubu „Gryf” - pan Dariusz Jaworski. Uczniowie poznali historię powstania klubu i jego sukcesy.

Oto samodzielne teksty zredagowane przez uczniów klasy IId podczas zajęć pozalekcyjnych „Mały dziennikarz”:

„13 marca odwiedził nas pan Dariusz Jaworski. Jest on założycielem Klubu Gryf Świdnica. Ten klub powstał w 2006 r. Idea powstania klubu to szkolenie dzieci i młodzieży. Obecnie jest w klubie jedenaście grup wiekowych od rocznika 2007 do rocznika 1996. Do tego klubu uczęszczają też moi koledzy z klasy.”

Martynka Fasuga, kl. 2d

„- Panie prezesie, kiedy powstał klub Gryf Świdnica? - Klub Gryf Świdnica powstał w 2006 roku. - Idea powstania klubu to? - Szkolenie dzieci i młodzieży w najbardziej rozpowszechnionej dyscyplinie sportu na świecie jaką jest piłka nożna.”

Hania Górska, kl. 2d

„- Panie Prezesie, jak się nazywa Pana klub? - Mój klub nazywa się Gryf Świdnica. - W którym roku powstał Gryf? - Gryf powstał w 2006 r. - Ilu młodych zawodników uczęszcza na zajęcia do Gryfu? - Uczęszcza na nie 240 młodych zawodników. - Czy klub organizuje jakieś obozy? - Dwa razy w roku klub organizuje dla swoich wychowanków obozy sportowe: letnie i zimowe. - Czy Pana klub organizuje jakieś turnieje piłkarskie? - Od wielu lat Gryf organizuje cykl prestiżowych turniejów piłkarskich Silesian Cup (edycja letnia i zimowa), które mają już ustaloną renomę. - Jacy piłkarze biorą udział w tych zawodach? - W zawodach biorą udział drużyny z Polski i Europy. - Czy jacyś piłkarze reprezentacji Polski byli kiedyś podopiecznymi Gryfu? -Tak, są to np.: Arkadiusz Piech czy Janusz Gol. - Co sprawia, że młodzi piłkarze z Gryfu osiągają takie sukcesy? Chodzi tu tylko o talent czy o coś jeszcze? - Talent jest ważny, ale o wiele ważniejsza jest ciężka praca. W naszym klubie mamy wielu świetnych trenerów, którzy dbają o formę wychowanków. - Dziękuję za rozmowę.”

Wywiad przeprowadził Adam Kurzawa z kl. 2d