KONKURS PLASTYCZNY "WIDOKÓWKA ZE ŚWIDNICY"

W październiku odbył się konkurs plastyczny „Widokówka ze Świdnicy” organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy.

Na konkurs nadesłano 457 prac, które punktowane były w trzech kategoriach wiekowych.
Prace uczniów oceniało jury w składzie: Urszula Pawłowska (prezes Towarzystwa Regionalnego Ziemi Świdnickiej, architekt, plastyk), Kamila Karst (artysta plastyk), Wanda Szwegler (artysta plastyk) i Artur Bowsza (student Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego, kierunek archeologia).

Praca naszej uczennicy z klasy IIb, Wiktorii Pojasek, została wyróżniona poprzez udział w wystawie.

Gratulujemy Wiktorii i życzymy wielu kolejnych sukcesów!

WARSZTATY NAUKOWE W MYŚLIBORZU

W dniach 30-31 października  2014 r. 39 uczniów z klas IV wyjechało na warsztaty naukowe do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu.

Celem wyjazdu było rozbudzenie wśród uczniów zainteresowań o tematyce ekologicznej, przyrodniczej i chemicznej, doskonalenie umiejętności przeprowadzania doświadczeń oraz wyciągania wniosków. Zajęcia „Czy każdą wodę można pić?” odbyły się w laboratorium chemicznym, w sali ekologicznej „Fotosynteza –magiczna fabryka pokarmu”. Dodatkowo dzieci lepiły z gliny różne naczynia. Najczęściej były to miseczki, które na drugi dzień malowały specjalnymi farbami. Miseczki zostały wypalone w piecu ceramicznym. W drugim dniu odbyła się wycieczka na górę Rataj , aby zobaczyć pozostałość po wulkanie – Organy Myśliborskie. Po drodze dzieci rozpoznawały drzewa oraz liczyły wiek drzew. W czasie wyjazdu odbyły się zajęcia z Nordic Walking, turniej szachowy oraz dyskoteka. Wyjazd dostarczył wiele wrażeń. Oto niektóre relacje uczniów.

Wycieczka do Myśliborza bardzo mi się podobała, bo lekcje były tam inne niż te w szkole. Dowiedziałem się ciekawych informacji o wodzie i fotosyntezie oraz uczestniczyłem w zajęciach laboratoryjnych. Chciałbym pojechać tam jeszcze raz.

Jakub Kurek, kl. IVa

W Myśliborzu było bardzo fajnie. Dowiedziałem się, co to jest ksantofil, karoten i chlorofil. Nauczyłem się lepić miskę z gliny. Polecam tę wycieczkę innym.

Michał Bieżyński, kl. IVc

30 IX 2014 r. pojechaliśmy do Myśliborza. Od rana czekały na nas różne zajęcia. Najpierw były zajęcia o fotosyntezie, potem lepiliśmy miski z gliny, na koniec  w laboratorium chemicznym sprawdzaliśmy jakość wody (zapach, barwę,  pH, twardość, czy woda posiada nawóz). Było bardzo fajnie. Polecam tę wycieczkę.

Piotr Kowalski, kl.IVc

UDZIAŁ NASZYCH UCZENNIC W MIEJSKIM KONKURSIE RECYTATORSKIM POEZJI PATRIOTYCZNEJ

W czwartek, 30 października 2014 r., odbył się Miejski Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej, którego organizatorem jest świdnicki MDK.

Konkurs miał formę prezentacji jednego utworu podnoszącego treści patriotyczne. Naszą szkołę reprezentowały: Sandra Suchojad z kl. VIb (wiersz J. Pietrzaka „Taki kraj”), Hanna Szalecka z kl. VIb (wiersz A. Słonimskiego „Polska”) i Natalia Wiatrowska z kl. Vc (wiersz W. Szymborskiej „Gawęda o miłości ziemi ojczystej”).
Jury, oceniając  występy, brało pod uwagę m.in.: dobór tekstu i jego interpretację, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.
Do finału, który odbędzie się 7 listopada 2014 r. w sali widowiskowej Świdnickiego Ośrodka Kultury, zakwalifikowała się Hania Szalecka. Gratulujemy!