SZKOLNE JASEŁKA PRZYGOTOWANE PRZEZ UCZNIÓW KLASY 1B

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W świąteczny klimat wprowadziły wszystkich przygotowane przez uczniów klasy 1B jasełka, które zostały wystawione 22 grudnia 2017 r. Na przedstawienie przybyli szczególni goście: ks. Proboszcz Edward Szajda, p. dyr. Małgorzata Gryń - Chlebicka, p. v -ce dyr. Elżbieta Węgrzyn - Wąworek, uczniowie klas młodszych naszej szkoły i nauczyciele. Aktorzy w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawili sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami. Zaproszeni goście nagrodzili występ gromkimi brawami. Pani Dyrektor w imieniu gości podziękowała małym wykonawcom i złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Uczniowie klasy 1B na swoje przedstawienie dwa dni wcześniej zaprosili również dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola „Wesoła Piątka”.

Małych aktorów przygotowały panie: Agnieszka Dembiczak i Iwona Moneta.

WIĘCEJ ZDJĘĆ MOŻNA OBEJRZEĆ W GALERII W ZAKŁADCE IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE.

UCZNIOWIE KLASY 1B PRZY WSPÓLNYM WIGILIJNYM STOLE

22 grudnia 2017 r. uczniowie klasy 1B spotkali się przy wspólnym wigilijnym stole. W udekorowanej świątecznie sali znalazła się przystrojona choinka z prezentami oraz długi stół nakryty białym obrusem, zastawiony łakociami przygotowanymi przez rodziców. Pierwszoklasiści spędzili piękne, wspólne chwile w wyjątkowej, świątecznej atmosferze, przy zapachu świerkowych gałązek i staropolskich kolędach. Łamiąc się opłatkiem, złożyli sobie świąteczne i noworoczne życzenia. W prezencie świątecznym otrzymali przepiękne bombki z własnym imieniem, które zawisną na choinkach w ich domach rodzinnych. Każde dziecko dostało także bożonarodzeniową niepowtarzalną kartkę ze świątecznymi życzeniami. Były to chwile pełne magii, uroku i dziecięcej radości.

Uczniowie klasy 1B wraz z wychowawczynią serdecznie dziękują wszystkim rodzicom, którzy przyczynili się do uświetnienia tego szczególnego dnia.

WIGILIA W KLASIE 3D

Spotkanie wigilijne w klasie 3d rozpoczęło się od przełamania opłatkiem i złożenia sobie życzeń. Następnie wszyscy zasiedliśmy do stołu, na którym przygotowane były świąteczne pyszności. Wspólnie spędzony czas umilały nam kolędy słuchane i śpiewane przez dzieci. Miłym akcentem naszego spotkania była prezentacja kolęd zagranych przez Lusię i Zosię. Koncert kolęd w wykonaniu Zosi nagrodzony został wielkimi brawami kolegów i koleżanek. Ponadto na każde dziecko czekały prezenty.
Dziękujemy wszystkim rodzicom za przygotowanie wigilijnych przysmaków, upominków oraz dekoracji.