DZIEŃ RODZINY W KLASIE 1C

11 czerwca 2018 r. w klasie 1C odbył się Dzień Rodziny. Wydarzenie to połączyło dwa święta: Dzień Mamy i Dzień Taty. Na tę uroczystość uczniowie przygotowali dla swoich rodziców przedstawianie pt. „Baśniowy ambaras”, w którym baśniowe postaci postanowiły opuścić swoje bajki. Krasnale i Królewna Śnieżka opuścili chatkę i wybudowali blok. Baba Jaga zmieniła imię na Jadwiga i zaczęła pracować w branży turystycznej. Jaś i Małgosia rozpaczają nad stratą chatki z piernika. Po prostu prawdziwy ambaras! Na dodatek, Wielki Baj zabronił wszelkich bajkowych przedstawień, bo w planach ma wyjazd na upragniony urlop. Na szczęście nad wszystkim czuwali Królowa i Królewicz. Z pomocą Jasia i Małgosi przywołali Wróżkę Fantazję, która uratowała całą sytuację i przywróciła dzieciom bajki. Dzieci muszą jednak spełnić jeden warunek, muszą regularnie czytać książki.

Uczniowie poprzez występ chciały okazać swoją wdzięczność, najbardziej zasługującym na to osobom – mamie i tacie. W wyjątkowej atmosferze dzieci wspaniale odegrały swoje role i były bardzo zaangażowane. W trakcie przedstawienia rodzice nie kryli swoich uczuć, byli zachwyceni występami swoich pociech. Nagrodzili artystów gromkimi brawami. Na zakończenie części artystycznej uczniowie wręczyli swoim rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty. Wspólnym poczęstunkiem zakończono uroczystość, która przebiegła w ciepłej, miłej atmosferze i na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci i rodziców.