SIELSKA PRZYGODA NA WSI

18 czerwca 2021 r., tuż przed zakończeniem roku szkolnego, dzieci z klasy 1A i 3C wybrały się do zagrody edukacyjnej Marianówek, która znajduje się tuż za Dzierżoniowem.

Dzieci spędziły tam aktywnie czas, blisko natury z dala od miejskiego zgiełku. Podczas wycieczki miały możliwość zapoznania się z pracą na gospodarstwie rolnym i mogły sprawdzić swoje umiejętności w różnych dziedzinach.

Jechały powozami po polnych drogach, dokarmiały zwierzęta hodowlane, podziwiały nowo narodzone potomstwo. Bacznie przyglądały się dumnie spacerującym kurom, kaczkom, gęsiom i perliczkom. Zdobywały wiedzę na temat pochodzenia podstawowych produktów jak jaja, mleko, masło, chleb itp.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość dojenia krowy, mielenie na żarnach zboża na mąkę oraz ubijanie masła w maselnicy. A chleb smarowany własnoręcznie ubitym masłem smakował jak nigdy.

Jedni z uśmiechem, inni z piskiem pokonywali ścieżkę zmysłów oraz próbowali swoich sił w znanej grze ,,Kółko i krzyżyk’’, tym razem w powiększeniu. Na koniec wszyscy mogli poszaleć na gokartach i pobawić się na placu zabaw.

Energia, dobre humory i dziecięcy uśmiech wskazywał na to, że wyprawa bardzo dzieciom się podobała. To był wyjątkowy wyjazd, który na długo pozostanie w pamięci.

Dziękujemy Pani Katarzynie Wyszyńskiej, mamie ucznia z klasy 1A za odkrycie tego miejsca, do którego nieraz jeszcze powrócimy.

WIĘCEJ ZDJĘĆ MOŻNA ZOBACZYĆ NA NASZYM FB.

autor tekstu - p. J. Janiak

autor zdjęć - p. J. Janiak, p. S. Gołowkin