DZIEŃ DZIECKA Z KSIĄŻKĄ - TYLKO W BAJECZNEJ BIBLIOTECE!

Kochani - dzisiaj Dzień Dziecka! My - pracownicy biblioteki - życzymy Wam cudownego dnia! A jeśli chcielibyście go spędzić z książką w bibliotece - kiedyś :), to tylko w fantastycznej!

Jak powinna wyglądać biblioteka dla dzieci? Jak ją sobie wyobrażacie? Dzisiaj architekci dokładają wszelkich starań, by biblioteki dla dzieci przypominały świat baśni, tajemniczy ogród lub ogromny plac zabaw. Poniżej znajdziecie zestawienie najpiękniejszych bibliotek dla dzieci na całym świecie! I wizyt tylko w takich bibliotekach Wam życzymy!

1. Biblioteka w Szkole Podstawowej nr 8 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Świdnicy (Polska)

2. Oddział biblioteki dziecięcej, znajdujący się w piwnicy Biblioteki Narodowej w Singapurze. To pierwsza biblioteka dziecięca na świecie, która powstała wyłącznie z materiałów nadających się do recyklingu, w tym z 3000 plastikowych butelek.

2. Biblioteka Dziecięca w Muyinga (Burundi). Stanowi ona część szkoły dla dzieci niesłyszących. Powstała głównie dzięki materiałom pozyskiwanym lokalnie – drewnie, utwardzanym blokom ziemi oraz linom, dzięki którym powstał niesamowity, podwieszany hamak!

3.Dział dziecięcy w Bibliotece Publicznej w Brentwood, Tennessee (USA)

4. Publiczna Biblioteka Dziecięca w Cerritos (Kalifornia, USA). To właśnie tutaj dzieci mogą podziwiać model Tyranozaura!

5. Muzeum i Biblioteka Książek Obrazkowych dla Dzieci w Iwaki (Japonia)

6. Biblioteka Centralna w Memphis (USA)

7. Biblioteka Centralna w Kansas City (USA)

8. Biblioteka dziecięca w zabytkowym magazynie w Monterrey (Meksyk)