UCZNIOWIE KLASY 3C Z WIZYTĄ W ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH W ŚWIDNICY

7 czerwca 2018 r. uczniowie klasy 3C wybrali się z wizytą do Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy. Oto relacja jednego z trzecioklasistów:

Czwartek 7 czerwca 2018 r. był innym niż zwykle dniem szkolnym. Spędziliśmy go w Zespole Szkół Specjalnych, gdzie udaliśmy się wraz z wychowawczynią panią Anią Pazgan i panią katechetką Agnieszką Dembiczak. Szkoła ta jest przeznaczona i przystosowana do wymagań dzieci niepełnosprawnych. Wizytę rozpoczęliśmy od zwiedzania budynku. Jest on duży, parterowy, nowocześnie wyposażony. Oglądaliśmy sale, w których uczą się dzieci ze specjalnymi potrzebami. Była tam m.in. sala komputerowa, w której uczniowie uczą się bezpiecznego korzystania z komputerów i internetu; sala prac technicznych i sala plastyczna, w których dzieci ćwiczą zdolności manualne. Zajęcia uczniów tej szkoły wyglądają trochę inaczej od naszych.

W jednej z sal czekała na nas niespodzianka - stół pełen kolorowych elementów. Naszym zadaniem było stworzenie motyla z papierowych talerzyków i słomki do napojów. Następnie każdy uplótł sobie bransoletkę z włóczki. Wszyscy bardzo się postarali i prace były naprawdę przepiękne. Po zakończeniu zajęć zaproszono nas na poczęstunek, co bardzo nas zaskoczyło i ucieszyło. Zjedliśmy babeczki i ciastka. Na koniec każdy uczeń wybrał dla siebie upominek przygotowany przez uczestników zajęć pracowni florystycznej - filcowy kwiat lub kota na patyku.

Dziękujemy nauczycielom i uczniom Szkoły Specjalnej za miłe przyjęcie i ugoszczenie nas.

Maksymilian Jezierski, klasa 3C