UCZNIOWIE KLASY 2A W KRASZOWICKIEJ ZAGRODZIE

5 czerwca 2018 r. uczniowie klasy 2A wraz ze swoją wychowawczynią wyruszyli na pieszą wycieczkę do Kraszowickiej Zagrody na warsztaty "Od ziarenka do bochenka". Przyzwyczailiśmy się, że wszystko możemy kupić w sklepie, ale dawniej ludzie na wsi musieli wszystko robić sami. Nie było prądu, maszyn rolniczych, a chleb trzeba było sobie upiec we własnym piecu. Gospodyni pokazała piec chlebowy, łopatę i dzieżę, w której zaczyniła wcześniej ciasto. Dzieci ulepiły z tego ciasta podpłomyki i posypały je cukrem lub czarnuszką. Czas oczekiwania na gotowe wypieki umilały zabawy i konkursy. Były wyścigi w workach, rzucanie podkową do wiaderka oraz przeciąganie liny. Uczniowie mogli też poobserwować kozy, owce, króliki oraz kury, perliczki i indyki.

Kiedy wreszcie podpłomyki zostały wyjęte z rozgrzanego pieca, dzieci w wielkim apetytem je zjadły. Były pyszne!