GRAND PRIX IV DZIECIĘCEGO FESTIWALU MUZYCZNEGO "BARKA RADOŚCI" DLA "MAŁEGO LIBRO DI MUZICA"

17 maja 2018 r., w ramach obchodów Dni Papieskich, odbył się koncert laureatów IV Dziecięcego Festiwalu Muzycznego "Barka radości" organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 315 w Świdnicy. Przesłuchania konkursowe miały miejsce7 maja 2018 rokuw Świdnickim Ośrodku Kultury i odbyły się w pięciu kategoriach:

1. zespoły taneczne – przedszkola i oddziały przedszkolne;
  2. zespoły taneczne – szkoły podstawowe klasy 1 – 3;
  3. zespoły wokalne – przedszkola i oddziały przedszkolne;
  4. zespoły wokalne – szkoły podstawowe klasy 1 – 3;
  5. zespoły wokalne – szkoły podstawowe klasy 4-7 (zespoły młodzieżowe lub solista).

Prezentacje w w/w kategoriach oceniało Jury w składzie:

• Anna Rudnicka – dyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury;
  • Monika Jamro – przedstawiciel Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy;
  • Agnieszka Banach – przedstawiciel Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy, muzyk, specjalista w dziedzinie – rytmiki, nauczania śpiewu i gry na instrumentach klawiszowych, flecie prostym oraz instrumentach dawnych;
  • Anna Berkowska – członek Rady Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej nr 315 im. Jana Pawła II w Świdnicy.

IV Dziecięcy Festiwal Muzyczny "Barka radości" został objęty patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka – Marka Michalaka oraz patronatem honorowym Prezydent Miasta Świdnicy Pani Beaty Moskal–Słaniewskiej. Natomiast patronatem medialnym festiwal muzyczny objęły lokalne media świdnica24.pl oraz doba.pl.

Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły:

"Małe Libro di muzica", w skład którego weszli uczniowie klas trzecich, śpiewający w szkolnym chórze, z pieśnią "Kuma" do słów Jana Brzechwy, z muzyką Anny Dzwolak, w układzie na dwa głosy z towarzyszeniem fortepianu;

Chór szkolny "Libro di mizica", w którym śpiewają chętni uczniowie klas 3-7, z pieśnią "Jedzie konik" do słów Jerzego Ficołowskiego, z muzyką Marcina Łukasza Mazura, w układzie 3-głosowym a cappella.

Oba zespoły do konkursu przygotowała p. Kamilla Banaszczyk, a na fortepianie akompaniowała Lilianna Kozłowska z klasy 6a.

Do koncertu laureatów jury zakwalifikowało młodszy zespół. Po koncercie, kiedy organizatorzy odczytywali werdykt jury, okazało się, że "Małe Libro di muzica" otrzymało Grand Prix festiwalu. Radość trzecioklasistów była tak ogromna, że z wrażenia krzyczeli pod sceną i zapomnieli na nią wejść po odbiór statuetki i nagrody. Dopiero po kolejnym zaproszeniu konferansjera wbiegli szczęśliwi na scenę. Po podziękowaniach dla jurorów poproszono ich o ponowne wykonanie pieśni. Po występie otrzymali gromkie brawa, a rodzice i wychowawczynie klas 3d i 3e bardzo im gratulowali.