UCZNIOWIE KLASY 1B ŚWIĘTOWALI WALENTYNKI

UCZNIOWIE KLASY IB ŚWIĘTOWALI WALENTYNKI

Uczniowie klasy 1B przygotowywali się do obchodów walentynek od tygodnia. Kilka dni wcześniej wychowawczyni klasy - p. Iwona Moneta zaprosiła do współpracy i pomocy w zorganizowaniu święta rodziców swoich wychowanków. Za pośrednictwem dziennika elektronicznego poprosiła rodziców, aby pomogli swoim dzieciom napisać prosto z serca, w specjalnie przygotowanej tabelce, „uczucia” dla rówieśników z klasy.
14 lutego 2018 r. uczniowie klasy 1b przyszli do szkoły ubrani na czerwono. Dzieci wysłuchały tekstu czytanego przez nauczyciela pt. "Walentynki”. Z jego treści dowiedziały się m.in. jaki jest symbol Dnia Zakochanych, kim był Św. Walenty i dlaczego walentynki obchodzimy właśnie 14 lutego. Pierwszaki rozmawiały na temat zwyczaju wysyłania kartek walentynkowych i obdarowywania się prezentami. Następnie przygotowały walentynkowe serca z przyklejonymi na nich, wcześniej przygotowanymi zdaniami – ocenami każdego dziecka. Przy cichej, nastrojowej muzyce dzieci odczytywały swoje zdania i słuchały wzajemnie „opinii” klasy na swój temat. Nie zabrakło życzliwych uśmiechów, braw i miłych słów. Adresowane do dziecka słowa sprawiały, że każdy poczuł się ważny, potrzebny i doceniony. Te wyjątkowe „walentynkowe kartki” były dowodem na to, że pierwszoklasiści doskonale się już znają, że każdy czuje się doceniony w klasie. Na koniec walentynkowych atrakcji dzieci zostały obdarowane przez swoją koleżankę Jagodę pysznymi ciasteczkami, oczywiście w kształcie serca. Dostały też symboliczne prezenciki: czerwone serduszka na piku, pachnące czerwone i różowe świeczki oraz piękne czerwone balony w kształcie serca.
Tego dnia uczniowie mogli doświadczyć wzajemnej życzliwości i wzmocnić wiarę w siebie. Była to dla nich bardzo wartościowa lekcja.