UCZNIOWIE Z KLASY 5 W KRASZOWICKIEJ ZAGRODZIE

UCZNIOWIE Z KLASY V W KRASZOWICKIEJ ZAGRODZIE

10 lutego 2018 r. grupa uczniów z klas 5 odwiedziła Kraszowicką Zagrodę, gdzie miała okazję spotkać się z przedstawicielami bractwa rycerskiego ze Świdnicy i Opola. Dla uczniów przygotowano dwuczęściowe zajęcia. Przywitał ich wystrzał z tak zwanej piszczeli! W pierwszej kolejności przypomniano historię średniowiecznej Świdnicy a następnie można było zapoznać się z ubiorem charakterystycznym dla tego okresu. Największym zainteresowaniem cieszyła się replika zbroi rycerskiej, którą to uczniowie musieli samą ułożyć. Każdy tez miał okazję poczuć "uderzenie" mieczem. Drugą część zajęć poprowadził przedstawiciel bractwa z Opola, który przygotował dla uczniów lekcję kaligrafii. Zaostrzonym gęsim piórem lub drzewcem uczniowie w skupieniu pisali swoje imię w stylu, jaki obowiązywał w tamtych czasach! Padł nie jeden kleks, który skrupulatnie był przerabiany na ozdobę. Prowadzący stwierdził, że to najlepsza grupa, z jaką do tej pory miał okazję pracować. Chociaż zajęcia były długie, każdy z własną pracą i zdobytą wiedzą zadowolony wracał do domu.