ZAJĘCIA EDUKACYJNE W MYŚLIBORZU - LISTOPAD 2017

W dniach 02-03 listopada 2017 r. 37 uczniów z klas IV, V i VI wyjechało na warsztaty edukacyjne do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu. Celem wyjazdu było rozbudzenie wśród uczniów zainteresowań o tematyce ekologicznej, przyrodniczej i chemicznej, doskonalenie umiejętności przeprowadzania doświadczeń oraz wyciągania wniosków. Uczniowie brali udział w zajęciach o tematyce przyrodniczej. Były to warsztaty w laboratorium chemicznym pt. „Fotosynteza – magiczna fabryka pokarmu” oraz  zajęcia pt. „Życie w glebie”. Dodatkowo dzieci robiły papier czerpany, na którym następnie malowały farbami. Po obiedzie uczniowie wzięli udział w grach i zabawach przyrodniczych. Drugiego dnia dzieci wykonywały na krosnach bransoletki lub zakładki do książek. Wyjazd dostarczył wiele wrażeń.