KONKURS WIEDZY O POLSCE I CZECHACH

23 października 2017 r., tj. w poniedziałek, czteroosobowa drużyna z naszej szkoły w składzie: Kamila Pudłowska 6d, Agnieszka Gnysińska 6d, Konstancja Kulak 6d oraz Lilianna Kozłowska 6a wzięła udział w konkursie wiedzy o Polsce i Czechach. Odbywał się on w Nowej Rudzie, gdzie z regionu dolnośląskiego przyjechało aż 26 drużyn. Nasze uczestniczki w pierwszej kolejności rozwiązywały test zamknięty dotyczący zarówno historii jak i kultury, sportu i gospodarki obydwu państw. Następnie wykonywały zadania praktyczne. Należało wykazać się znajomością języka czeskiego i postaci z kultury naszego południowego sąsiada. Drużyna uplasowało się na wysokim 8 miejscu, pokonując m.in. szkoły ponadpodstawowe! Serdecznie gratulujemy!