MIKOŁAJKOWE ODWIEDZINY W ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH W ŚWIDNICY

20 grudnia 2016 uczniowie klasy 4C pod opieką wychowawczyni pani Grażyny Karpy  odwiedzili dzieci z Zespołu Szkół  Specjalnych w Świdnicy. Nasi czwartoklasiści przygotowali świąteczne paczki dla wychowanków ZSS  oraz mini koncert na flażolety. Po przybyciu na miejsce, dzięki uprzejmości pani dyrektor tejże placówki, mieli okazję obejrzeć piękną, nowoczesną szkołę, w której uczą się dzieci niepełnosprawne. Następnie wzięli udział w interesujących zajęciach integracyjnych przygotowanych przez panie nauczycielki z ZSS. Efektem tej zabawy były serca wykonana wspólnie z nowymi koleżankami i kolegami. Na koniec spotkania nastąpiło wzajemne obdarowywanie się  paczkami.
Uczniowie klasy 4c wrócili do szkoły pełni wrażeń i chętnie mówili o tym, czego dowiedzieli się o swoich niepełnosprawnych kolegach, a także o tym czego dowiedzieli się o sobie:
Zrozumiałam, że muszę bardziej doceniać to, co mam.
Zobaczyłam, że chociaż te dzieci są chore, to tak się śmieją jak my. Spotkałam tam dziewczynkę - Olę, która pomimo choroby śmiała się i jej optymizm wzywał mnie do tego, żeby tez się uśmiechać.
Odkryłam, że chciałabym pomagać ludziom  niepełnosprawnym, ponieważ potrzebują takich ludzi jak my.
Dowiedziałam się o sobie tego, że potrafię być pomocna. Gdy wycinałyśmy z Martą ścinki do serduszka, to Marta nie mogła tego zrobić i ja jej w tym pomogłam.
Podczas tej wyprawy zrozumiałam, że każdy jest inny i że nie można się z tego śmiać.